1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Бременост (симптоми, искуства, совети...)

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од Ane1392, 29 ноември 2016.

 1. Ane1392

  Ane1392 Нов член

  Зачленет на:
  29 ноември 2016
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  здраво. јас не можам да најдам тема за бременост. сакам да прашам ви се случило ли крварење во бременост слично или исто како менструација?
  јас сакав утре да направам тест, ми доцеше циклусот 9 дена, а денес забележав бледа крв
  ви благодарам
   
 2. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,048
  Допаѓања:
  6,666
  @Ane1392 можеби ти доцнело само од поради стрес или настинка. Некогаш и тестот не покажува ако е ептен рана бременост. Две мои другарки тераа со циклуси во почетокот, на едната дури во 4ти месец кога навлезе ѝ прекина. А, и не е невообичаено на почеток благо крварење да се појави околу периодот кога си требала да добиеш. Нормално, може и само ти пробива циклусот. Ако е тоа, више срече други пут. :D
  Поубаво прашај по фемина или оној моебебе форумон, сигурно се поискусни таму. И секако, гинеколог.
   
  На ●Untouchable°, malo и Prashina им се допаѓа ова.
 3. WolfGirl

  WolfGirl Староседелец

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  129
  Бледото крварење може да е симптом на рана бременост , инфекција или почеток на циклус . Јас немав никакви симптоми освен доцнење на менструација , така што најдобро би било да направиш тест преку крв , најсигурен е . Мене ниту тестот од аптека не ми покажа бременост . Или беше прерано или не беше доволно добар тој тест . Испитај си крв , најубаво . Со среќа :)
   
 4. Afrdoita

  Afrdoita Нов член

  Зачленет на:
  1 април 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Девојки вчера имав односи со два кондома, се беше во ред, го извади пред да сврши и се наведна да ме бакне..ама после приметивме дека имам сперма помеѓу задникот и вагината, дали е можно некако да отиде внатре и да останам трудна, знам дека кога е надвор спермата, сперматозоидите се уништуваат, но сепак ме фаќа паника...
  [COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.870588)][/COLOR]
   
 5. LadyV

  LadyV Нов член

  Зачленет на:
  9 мај 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Devojki ve molam za pomosh. Imav odnosi so parmerot pred edna nedela bez kondom ama on si svrshi nadvor od mene. No od utre denta imam neprekinati bolki vo stomakot, obilno belo pranje, bolki vo jajnicite.. se nadevam deka ne se znaci na bremenost samo toa da ne e :(((((
   
 6. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Тролаш или?? Не си бремена,уживај
   
 7. celan

  celan Нов член

  Зачленет на:
  3 јуни 2017
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  здраво на сите нова сум тука сакам да ве прашам ми касни скоро 1 месец и 1 недела стомакот ме боли и ми се спие дали значи нешто
   
 8. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,132
  Даваш премалку детали..Дали направи тест? Уствари прво треба да знаеме дали се штитиш уз однос или не баш..
  Ако не се штитиш и ако стремиш кон тоа значи и можно е да си, а ако користиш кондом (од последната менструација до сега) и ако не пукнал нема шанси..
  Мене ми доцнеше месец и пол.. Таман го направив тестот, во текот на денот ми дојде.. Нема врска има различни влијанија..
  Потруди се да ни дадеш повеќе информации за да можеме да упатиме на нешто што веќе сме го искусиле.. ззз
   
 9. celan

  celan Нов член

  Зачленет на:
  3 јуни 2017
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  јас имам дете 5 години и не можам да останам бремена зошто мој маж има проблеми со спермата марс ми дојде местурација 24 послем пак марс 31 е сега не ми е дојдена уште пред 2 недели правев тест ми излезе негатив а ми доцни уште не користам заштита немам сиптоми освен главата и желудникот и стомакот
   
 10. celan

  celan Нов член

  Зачленет на:
  3 јуни 2017
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  ве молам одговорете ми фала однапред
   

Сподели: