Брак набрзина | Црнобело Форум

Брак набрзина

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,103
393
29
Струмица
Да и да. За мене лично бракот без деца е промашена работа. Ако и таа се чувствува исто, не би и замерил ако ме откачи.
знаеш што ќе ти кажам, јас сум посвоена, еве и не се страмам да го признаам тоа, мајка ми не можела да има деца, и сега татко ми да ја остави, ццц... туку си најдоа пологично решение и многу подобро, ме земале мене, бидејќи постоело љубов помеѓу нив, се сакале (inlove) и сега си се сакаат сеуште, а јас сум им бескрајно благодарна што благодарение на нив, јас имам осетено родителска љубов
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,447
9,155
1,683
Кушкундалево
Прочитај го моето мислење уште еднаш и цитирај го делот кај што кажувам што треба да прават другите.
Па ти велиш дека за тебе бракот без деца е промашена работа. Јас правам сцена каде ти си матичарот и ти доаѓа пар да се регистрираат и да стапат во брак. ;) No hard feelings.
 

The High Commander

Староседелец
2 мај 2012
206
131
1,043
121
знаеш што ќе ти кажам, јас сум посвоена, еве и не се страмам да го признаам тоа, мајка ми не можела да има деца, и сега татко ми да ја остави, ццц... туку си најдоа пологично решение и многу подобро, ме земале мене, бидејќи постоело љубов помеѓу нив, се сакале (inlove) и сега си се сакаат сеуште, а јас сум им бескрајно благодарна што благодарение на нив, јас имам осетено родителска љубов
Убаво. Јас лично не би посвоил. Јас сум таков... и таков сум бил :)
 

The High Commander

Староседелец
2 мај 2012
206
131
1,043
121
Па ти велиш дека за тебе бракот без деца е промашена работа. Јас правам сцена каде ти си матичарот и ти доаѓа пар да се регистрираат и да стапат во брак. ;) No hard feelings.
Значи, јас моето мислење не го наметнав на другите. Ако сакаат да се земат луѓето нека си се земат. Со деца или не, тоа ме не ме засега.
 

sweetgirl

Истакнат Член
11 март 2012
148
125
343
Скопје
Jас знам многу такви бракови.Ќе се запознаат ќе си се допаднат и ќе се земат.
Не ги оправдувам таквите бракови како што не ги оправдувам ни предолгите врски.т.е. непознавањето на партнерите,како и самата презаситеност од предолгото познавање.Треба некоја средина да се гледа.Ни превеќе ни премалку.
 

Believe

Активен Член
30 јануари 2013
108
141
43
МериСелест Да не мислиш да се мажиш? :)

За брак врска не е пресудна колку ќе тра има луѓе кои одат и до 10 години стапуваат во брак и после 3 години брак се оставаат. Сепак за успешен и долговечен брак се пресудни разбирањата помеѓу партнери ако има разбирање ќе има многу повеќе. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Caci

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
МериСелест Да не мислиш да се мажиш? :)

За брак врска не е пресудна колку ќе тра има луѓе кои одат и до 10 години стапуваат во брак и после 3 години брак се оставаат. Сепак за успешен и долговечен брак се пресудни разбирањата помеѓу партнери ако има разбирање ќе има многу повеќе. :)


Ако ми понуди брак тој што ми се допага ке прифатам :D
Ама најпрвин ке се запознаеме па потоа се ке си дојде на свое место.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МиГ 21

Believe

Активен Член
30 јануари 2013
108
141
43
Ако ми понуди брак тој што ми се допага ке прифатам :D
Ама најпрвин ке се запознаеме па потоа се ке си дојде на свое место.
Ако нема лаги помеѓува вас ќе има нешто сериозно ако има пропала инвестиција. :) без разлика дали се работи за врска,брак
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Emma.T