Бојадисување (фарбање) на косата

Bubu

Нов член
21 јули 2012
2
1
3
34
Се согласувам со Oleri најубаво е на фризер да си појдеш. Затоа што од црна на плава (било каква посветла боја) нема шанси да ти фати , ќе излезиш како кокошка шарена во косата, можеш со бланш да пробаш ама ја гори многу косата.
Можеш да пробаш и со деколорант или со новиот отстранувач на погрешната боја за коса, ColоurB4 не ја оштетува косата.
Нема амонијак туку функционира на молекуларно ниво, како обратно фарбање, ги собира молекулите од бојата кои ги одмивате со специјален шампон кој е вклучен во пакетот. Има детално упатство како се користи, не е како обична фарба.
Го има во Космо 750 денари е.

Отвори ја прикачената датотека 9932



Мноооогу фала , ова сигурно ќе го пробам :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed

Serenity

Нов член
23 јули 2012
18
12
3
Плава дефинитивно.. ама за жал не ми одговара. Моментално сум црна и задоволна сум как ми стоо. А за фарби, најдобри се лореал ама незнам дали ги има тука, и не само за фарби туку за било какви препарати за коса. добри се и гарниер..
 

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
Дечки утре се фарбам омбре стил... сега што е популарно ...горе потемна па прелаз и доле светли врвови. Мене веќе една година ми е плава (а природната ми е кафена) па ме нервира коренот кога ќе ми порасне па веднаш треба фарбање а тоа води кон горење и уништување на косата. Па ова омбре ми дојде како решение. Нешто вака треба да ми испадне.
1012-hilary-duff-ombre-hair-color-2_bd.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini and WomanInRed

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Дечки утре се фарбам омбре стил... сега што е популарно ...горе потемна па прелаз и доле светли врвови. Мене веќе една година ми е плава (а природната ми е кафена) па ме нервира коренот кога ќе ми порасне па веднаш треба фарбање а тоа води кон горење и уништување на косата. Па ова омбре ми дојде како решение. Нешто вака треба да ми испадне.
1012-hilary-duff-ombre-hair-color-2_bd.jpg
Обавезно да пишиш како ќе испадне :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Oleri

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Say hello to my new hair. :cool: (Јасно де, не оваа на сликата, ама речиси иста.)
tumblr_mck5857vGR1rqpiv4o1_500.jpg
Црвената веќе ја добив после милијарди години обидување, а за некој ден одам да ги избланширам врвовите. (nod)
 

AnaMi

Полноправен Член
4 октомври 2012
65
84
18
Јас се фарбам, плава сум и се фарбам на секои 3 недели, но имам кратка коса, често се шишам и затоа немам проблем со тоа дали ке ми изготи или не... :)
 

elizabetta

Истакнат Член
8 септември 2012
236
382
63
Say hello to my new hair. :cool: (Јасно де, не оваа на сликата, ама речиси иста.)
Отвори ја прикачената датотека 11930
Црвената веќе ја добив после милијарди години обидување, а за некој ден одам да ги избланширам врвовите. (nod)
wow прекрасна боја (со која фарба ја постигна ако не е тајна?)
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
elizabetta Благодарам, ама искрено илјадници фарби испробав додека да ја добијам бојата.
Имам многу тврдоглава коса (на кого ли е метната), па секогаш ми излегувала нерамномерно т.е. коренот светол, надолу речиси и ко да не сум се фарбала. Најчесто ги користев црвените нијанси на Garnier, никоја одредено, која фатам, битно да е светла. Потоа ме трефна нешто, па удрив една светло руса боја за да ја осветлам и станав шарена ко државна кокошка. Последно ја земав оваа фарба од Palette и конечно ја добив таа долго посакувана боја. :)
SAM_6844.JPG

Поарно еднаш фризер нека среди, отколку ко јас, цела година што се изнамачив со сам свој мајстор. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: elizabetta

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Јас пак од Palette не сум задоволна, многу ми ја изгоре и оштети косата.
Плус многу брзо ми паѓа бојата за неполни 2 недели.