Бојадисување (фарбање) на косата

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludaca

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
524605_340914939307847_1877699369_n_large.jpg
 

LazyMonday

Нов член
30 мај 2012
22
17
3
Се фарбав едно време (во лудите млади години :D ) но сега си ја обожавам природната (кафена) боја на коса.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
Природната боја ми е темно кафена, додуша повеќе не се ни сеќавам на природната боја. Бев црвена , убаво ми стоеше, ама некако плавото одсекогаш ме влечело па сакав да пробам. Не ми е скрос плава, така шатирана со плави, сиви, медови нијанси. Ми се свиѓа, и не ми е здсадена... сеуште. Понекогаш ми доаѓа да ја офарбам кафена и да ја оставам , ама пустото колку мака и пари фрлив за оваа нијанса ..ме одвратува од помислата да ја потемнам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed

Bubu

Нов член
21 јули 2012
2
1
3
34
Имам црна коса и сакам да ја осветлам...Ако ставам плава фарба шо ќе биде резултатот ? Help:sram
 

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
Имам црна коса и сакам да ја осветлам...Ако ставам плава фарба шо ќе биде резултатот ? Help:sram

Мислам дека за да ја осветлиш подобро е да одиш на фризер и да извадиш посветли прамени со фолија и на погусто. Затоа што ти е црна ќе треба цел еден процес за да си ја осветлиш. Мој совет е да не си играш играчки по дома со фарбање, туку да си одиш на фризер и да оставиш професионалец да се погрижи.
Инаку ако ставиш плава боја, косата некаде ќе ти фати малку посветло (плаво нема шанса) некаде не, ќе бидеш шарена во главата ужас. Па сега ти сама решиси.
Поздрав;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Имам црна коса и сакам да ја осветлам...Ако ставам плава фарба шо ќе биде резултатот ? Help:sram
Се согласувам со Oleri најубаво е на фризер да си појдеш. Затоа што од црна на плава (било каква посветла боја) нема шанси да ти фати , ќе излезиш како кокошка шарена во косата, можеш со бланш да пробаш ама ја гори многу косата.
Можеш да пробаш и со деколорант или со новиот отстранувач на погрешната боја за коса, ColоurB4 не ја оштетува косата.
Нема амонијак туку функционира на молекуларно ниво, како обратно фарбање, ги собира молекулите од бојата кои ги одмивате со специјален шампон кој е вклучен во пакетот. Има детално упатство како се користи, не е како обична фарба.
Го има во Космо 750 денари е.

colourB4.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Natalididi and Oleri