Бојадисување (фарбање) на косата

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
јас никогаш не сум ја фарбала до сега а немам ни во план за сега...природната убаво ми стои,бојата ми е слична ко на сликава
1.jpg


а кога би почнала да се фарбам би се офарбала посветло вака
130.jpg
 

mila mila

Истакнат Член
31 март 2012
192
154
343
Се фарбам да и ја користам гарниер.Некако најдобра ми е.Сега сум чоколадна.Инаку сум се фарбала и црвена и баш супер ми беше.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludaca and Dee Dee

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Никогаш не сум сакала да се фарбам, и ќе се фарбам само кога ќе проседам, it's inevitable.
Во 8мо кога бев, мајка ми ме тераше и тераше да ме фарба, и подлегнав. Какви експерименти ми правеше еј! Прво, црвени прамени... кои всушност изгледаа како ленти (лента црвена, лента природна, лента црвена, лента природна...). Потоа, врз таквата коса - blonde, која излезе портокалова. После мое откачување на ваквиот исход, темно виолетова, демек да се покриат портокаловата и црвената боја, бидејќи премногу дречеле. На крај, косата ми беше комбинација на црвена, портокалова, виолетова и природна боја (костенлива).
So... NEVER AGAIN! Unless I have to.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee and Ludaca

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Никогаш не сум сакала да се фарбам, и ќе се фарбам само кога ќе проседам, it's inevitable.
Во 8мо кога бев, мајка ми ме тераше и тераше да ме фарба, и подлегнав. Какви експерименти ми правеше еј! Прво, црвени прамени... кои всушност изгледаа како ленти (лента црвена, лента природна, лента црвена, лента природна...). Потоа, врз таквата коса - blonde, која излезе портокалова. После мое откачување на ваквиот исход, темно виолетова, демек да се покриат портокаловата и црвената боја, бидејќи премногу дречеле. На крај, косата ми беше комбинација на црвена, портокалова, виолетова и природна боја (костенлива).
So... NEVER AGAIN! Unless I have to.
и сега каква ти е? :D
јас се фарбам веќе 5 години, прво бев шатирана вака како Дарк песинџер, лента плаво,лента кафено(мојата природна) па тоа ме натера да се исфарбам за да се изгубат прамените,па у меѓувреме почнаа да ми искачаат бели влакна и така си се фарбам 1 месечно , некогаш и на месец ипол..и скоро секогаш со различна нијанса и различна фарба:D дека ми е темна,и не е битно каква нијанса од brown ќе ставиш,исто искача.. а сега сакам да ја осветлам малку,пошо ми е темнокафена накај црна.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Сега сум црвена, убава ми е :cool: Втор пат ми е како се фарбам, првиот пат го напраив од љубопитност, бев модел во Америка и прво ми извадија прамени, ми ја осветлија косата па после ме офарбаа црвена бојата ми беше Parvana број 666 :giggle Сега брзо се фарбав пак, што значи поминаа 5 месеци откако се вратив, со Syoss 5-29 интензив ред и ми се свиќа како ми испадна, кај и да треба пак да се фарбам ;)
 

Dee Dee

Истакнат Член
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dr.Gonzo

street_chic

Староседелец
14 февруари 2012
1,433
3,678
723
Portofino, Italy
Никогаш не сум се фарбала, а и немат да се осудам на тој чекор. Имам природна лешник боја, што е специфична, и знам дека ако почнам со фарбање многу тешко ќе си ја вратам мојата ко ќе ми здосадит...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati, Ludaca and Scars31

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Се фарбам подолго време, не знам ни јас колку :), со Palette Deluxe.palette.jpg
Имам сменето многу фарби ама оваа ми е најдобра.И Сајос ја имам пробано ама не ми се свиѓа ич, многу брзо паѓа бојата.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee and Ludaca