Болка во грлото

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Никој не е имун на пролетниве вируси. Ако е фатена работата едино што останува е барем да не биде толку болна.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: - Dee Dee -

m.o.p.

Активен Член
14 февруари 2012
348
221
43
33
Чајџилница
една лажица јаболков оцет си голтнувам јас или пак ракија јака некоја за да изгори шлајмот и гнојот у грлото и ке престане да те боли мене ми помага пробај и ти не губиш ништо
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Во ред е сега за сега.. :p Чекам попладневна смена ми е матичниот.. Аман од болнициве и контроли чекање сега дојдов од Војна Болница! :S
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: - Dee Dee -

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Кога ми е надразнато грлото прво што правам, пијам изгорен шекер веднаш се опушта и немам толку болки, дури во денот 2-3 пати пијам, можеби не е убав вкусот и ќе ти се гади, ама делува.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: - Dee Dee -

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
1 лажичка шеќер со Прополис 7-9 капки..и како нов ќе си :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: - Dee Dee -