1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Болка во грлото

Дискусија во форумот 'Општи здравствени проблеми - прашања и одговори' започната од Hip.Hop_MKD, 29 април 2012.

 1. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Никој не е имун на пролетниве вируси. Ако е фатена работата едино што останува е барем да не биде толку болна.
   
  На - Dee Dee - му/ѝ се допаѓа ова.
 2. m.o.p.

  m.o.p. Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  221
  една лажица јаболков оцет си голтнувам јас или пак ракија јака некоја за да изгори шлајмот и гнојот у грлото и ке престане да те боли мене ми помага пробај и ти не губиш ништо
   
 3. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Во ред е сега за сега.. :p Чекам попладневна смена ми е матичниот.. Аман од болнициве и контроли чекање сега дојдов од Војна Болница! :S
   
  На - Dee Dee - му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Јована

  Јована Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 април 2012
  Мислења:
  144
  Допаѓања:
  311
  Еее си настинал земи лимунада да се напиеш:)
   
  На КрисТина К. и - Dee Dee - им се допаѓа ова.
 5. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Кога ми е надразнато грлото прво што правам, пијам изгорен шекер веднаш се опушта и немам толку болки, дури во денот 2-3 пати пијам, можеби не е убав вкусот и ќе ти се гади, ама делува.
   
  На - Dee Dee - му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Прегорен шеќер,млеко и маргарин заедно ги вариш и Бичеш као нов:D
   
  На КрисТина К., - Dee Dee - и The Tramp им се допаѓа ова.
 7. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Септолетето не ми помогна минатата зима.....фервексот помага.......и чајот
   
  На TheKitten и - Dee Dee - им се допаѓа ова.
 8. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  1 лажичка шеќер со Прополис 7-9 капки..и како нов ќе си :D
   
  На - Dee Dee - му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Како да правам гаргара?
   
  На - Dee Dee - му/ѝ се допаѓа ова.
 10. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Со солена вода?
  Ќе ставиш во устата и ќе ја стаиш течноста до грло и гррр ќе правиш :D После ќе плукнеш
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: