Барам форумџија..

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Барам некој да ме научи Шпански/Италијански? :D
Шпански знам само основни поими. Здраво, Добар ден, Како си, извини. Италијански ептен ми е забеган изговорот, а не знам зошто. Може и ја да дојдам на часот, само кажете каде ќе се одржи. :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,932
743
Има некој слободен/на за да ми прави друштво на Цигански Пазар сакам да видам што има?!
Ако има заинтересиран некој, нека пише во ПП и нека остави број за да се договориме ќе го барам накај 10:00 часот.. Фала! :D
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,932
743
Некој за Прилеп ќе одат од сабајле утре со првиот воз на Пиво Фест?
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,878
973
Штркот бара боја : ) и ми смо га викале бе бара : ) а не е на куманофски haha
Тражу форумџиијку што ке ми пушти добар блуз у момент
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: street_chic