Аца Лукас | Црнобело Форум

Аца Лукас

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Дали јас тоа читам дека не го поднесувате КРАЛОТ????
Јас ќе бидам искрена и ќе кажам да ме прашаа лани летото кој е Аца Лукас јас немаше да знам, мислев дека е еден ќелав пеач ама ко го видов спротивно од тоа што мислев да ти испаднал.:D
Често знам мајтапи да пишам како тоа е крал, како тоа ми е идол, секако во иронија тоа.
Ама ете знам неколку песни од него.:giggle
Мирис тамјана ми е омилена од лични причини, за џабе не го спомнува моето име таму:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady*

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Тежок сељак, поголем и од Шабан Шаулич.... едно време бев принуден да слушан негови песни како и други тешки турбоси, али никако не се навинкав на таа музика... Е требит да сум ептен ептен пијан, тогаш можит и на него да ме однесат, а во трезна и нормална состојба :nah
 

Teddy Picker

Староседелец
15 јуни 2012
155
162
643
Фоф компирето
„И кад нема нико ту је Аца Лукас“

Добра фраза шо порано сум ја применувал. Го одлепував до даска и често знаев да се нацафтам на неговите песни. У последно време го неам слушано. Нема потреба да тупам линкови од омилени песни сеа само да кочат во темата ама ќе ја напоменам By pass и Jagnje moje
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
И охриѓани го мразат, не го поднесуваат и слични ствари, ама лани кога имаше свирка во Кадмо на плажа, редицата пред влезот беше до Куба Либре. (Нека не ми се ваѓа некој дека тоа туристи биле, пола Охрид го видов таму.)
Иначе известување за тие што го слушаат, на 31 јули пак има свирка во Кадмо. :D
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
Hail the King !!!

ја сум по рокот,али Аца не го дирајте,единствен кој вреди од другиве за кои сте отвориле теми ..
е сеа ова последниов албум му е тапа,си признавам и мене не ми се допага
 

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
528
614
93
Овој е единствениот од шабанската сцена што можам да го слушам без да добијам хистерични напади.
Озбилно.

Не му ги знам песните, една знам да си ја пеам само, Шизофренија се вика мислам, а другата не знам како се вика, ама добро рефренче има, нешто околу кафана е.
Можда има и други добри песни, ама ете.. не знам.
Иначе сметам дека овој би бил многу поарен како рокер, него како сељак.
 

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
528
614
93
„И кад нема нико ту је Аца Лукас“

Добра фраза шо порано сум ја применувал. Го одлепував до даска и често знаев да се нацафтам на неговите песни. У последно време го неам слушано. Нема потреба да тупам линкови од омилени песни сеа само да кочат во темата ама ќе ја напоменам By pass и Jagnje moje

Јас на Дино Мерлин му викам дека ми дужи јетра :D
Е арно ме потсети да проверам дал има тема за него, да си се изнаслушам :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Стоименов