Аца Лукас

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Сигурна сум дека има такви што не го слушаат, ама се сомневам дека има такви кои не слушнале за него. Александар Вуксановиќ, попознат како Аца Лукас, е еден од најпопуларните турбофолк пејачи на Балканот. Досега има издадено 8 албуми: Ponos i laž (1995), Pesme od bola (1997), Lična karta (1999), Rođendan (2000), Nešto protiv bolova (2001), Istina je da te lažem (2004), Jagnje moje (2006), Lešće (2008); плус неколку live албуми и неколку компилации. За оваа година е најавен следниот албум.

Дел од неговите хитови:

И секако, преработката на нашата „Стамена“:


Ги слушате песните на Аца Лукас? Кои ви се омилени?
 
  • Like
Реакции: Hexasto and близнак