1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Аца Лукас

Дискусија во форумот 'Изведувачи' започната од foREVer, 26 јули 2012.

 1. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Сигурна сум дека има такви што не го слушаат, ама се сомневам дека има такви кои не слушнале за него. Александар Вуксановиќ, попознат како Аца Лукас, е еден од најпопуларните турбофолк пејачи на Балканот. Досега има издадено 8 албуми: Ponos i laž (1995), Pesme od bola (1997), Lična karta (1999), Rođendan (2000), Nešto protiv bolova (2001), Istina je da te lažem (2004), Jagnje moje (2006), Lešće (2008); плус неколку live албуми и неколку компилации. За оваа година е најавен следниот албум.

  Дел од неговите хитови:

  И секако, преработката на нашата „Стамена“:  Ги слушате песните на Аца Лукас? Кои ви се омилени?
   
  На Hexasto и близнак им се допаѓа ова.
 2. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Ич не го сакам,без некоја посебна причина,ама сепак ке издовојам неколку


   
  На Gemini му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Единствено оваа, исто како и мелчи и ја не го поднесувам :giggle(wasntme)

   
  На Lovely*-* и melpomena им се допаѓа ова.
 4. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
 5. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Да, да. Не го поднесувате, не го слушате, освен неколку две-три-пет-шестнаес-педеседетина песни.
  ...ма даааааај

  :^)
   
  На foREVer му/ѝ се допаѓа ова.
 6. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Се препознав,никаде не напишав дека не сум го слушала...да,да :)
   
 7. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Еј и јас се препознав :giggle
   
 8. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  одвратен ми е овој аца лукас а инаку бајпас ми е најомилена  :biggrin
   
  На Lady* му/ѝ се допаѓа ова.
 9. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
 10. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  лееее, како ја заборавив, срам да ми е. топењее е

  :giggle
   

Сподели: