1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Аца Лукас

Дискусија во форумот 'Изведувачи' започната од foREVer, 26 јули 2012.

 1. дебелото другарче на Matt

  Зачленет на:
  15 декември 2014
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  14
  Аца не чекори по водата, водата не сака тој да влезе во неа. Колку сте заостанати балканциве! Ах!
   
  На Matt Berninger му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Matt Berninger

  Matt Berninger Гостин

  Aца е причината за плима и осека. И тоа шо сонцето со 16 крака пуца на исток.
   
 3. дебелото другарче на Matt

  Зачленет на:
  15 декември 2014
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  14
  Кога звукот од усните на Аца допре до моите молекули со вода, се чувствувам како да сум во микробранова! Ужасно прекрасно, срање!
   
 4. Matt Berninger

  Matt Berninger Гостин

  Ако ги зборувам човечките и ангелските јазици, а Аца го немам - тогаш сум бронза што ѕвони, или кимвал што ѕвечи;
  И ако имам дар за пророкување, и да ги знам сите тајни и сите знаења; и ако ја имам сета вера, така што да преместува и планини, а Аца го немам - ништо не сум.
  И ако го раздадам целиот свој имот, за да ги нахранам бедните; и ако го предадам своето тело, да биде изгорено, а Аца го немам, ништо не ми ползува.
   
  На дебелото другарче на Matt му/ѝ се допаѓа ова.
 5. WolfGirl

  WolfGirl Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  201
  Допаѓања:
  120
  Interesen mi e :biggrin ne go napnuvam od slusanje ama znam ponekogas da go pustam . Najvekje sum se smeela na ova :

  A kako mu se sovpadnaa pesnite :rofl:rofl
   

Сподели: