Албанија стави вето за влез на Македонија во НАТО

  • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

    Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
    - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
    - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
    - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

    Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

    Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Јас никого не мразам додека за мене не е опасност, затоа штп сите сме луѓе
инаку да, Албанците се поарни од некој Македонец посебно кога вака ни ставаат вето а најпоарни се кога ни го палат знамето
Албанците не ставија вето, нивниот воѓа ставил. Nма разлика.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Јас никого не мразам додека за мене не е опасност, затоа штп сите сме луѓе
инаку да, Албанците се поарни од некој Македонец посебно кога вака ни ставаат вето а најпоарни се кога ни го палат знамето
Си бил во Албанија? Со Албанци си се дружел? И кај нив има лоши ама не сите. Ти ако си имал лошо искуство не значи дека сите се такви.
Јас сум сигурен дека оние Албанци што јас ги знам се 100 пати поарни од другари Македонци.
Убаво ви кажа Саладин, излезете малку прошетајте, видете свет. А не да се борите за Пирин и Егеј.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 990Freak

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
А ако не им свртевме грб на Србите што ќе направевме? Ќе бевме најјаки на Балканов или што? Ако дојде време со Срби да сме партнери и да се чуваме, нека не постои државава.
Јаките Срби само се маваат во гради ние ова им правиме, ние тоа, а уствари бетер од нас се.


Ако не си видел или слушнал повеќето Албанци ја осудија таа изјава.
Повеќето ја осудиле абе битно е кој ги носи одлуките , а не кој осудува и да подобри се затоа што се сложни , а не ко нашиве се јадат за се и скаш да одиш напред е нема. Земи пример лутите ривали Тачи и Ахмети си седеа заедно на маса во клубот на пратеници и си кулираа зш знаат дека они ќе добијат. Плус како се создаде Косово со падот на диктаторот Милошевиќ нели ? Абе тоа американците упм ...
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Фалимендерит Шќиприја. Филимендерит Нато. Чифша нона....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Повеќето ја осудиле абе битно е кој ги носи одлуките , а не кој осудува и да подобри се затоа што се сложни , а не ко нашиве се јадат за се и скаш да одиш напред е нема. Земи пример лутите ривали Тачи и Ахмети си седеа заедно на маса во клубот на пратеници и си кулираа зш знаат дека они ќе добијат. Плус како се создаде Косово со падот на диктаторот Милошевиќ нели ? Абе тоа американците упм ...
Епа што ги мразиш сите тогаш? Мрази го тој што ја донел одлуката а не да викаш дека сите се исти.
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Епа што ги мразиш сите тогаш? Мрази го тој што ја донел одлуката а не да викаш дека сите се исти.
Ова е пример за осудата што ја кажуваш !
Косовското Јавно обвинителство идната недела ќе отвори истрага за начинот на кој загинале деветтемина косовски државјани кои беа ликвидирани во акција против терористичката група во кумановското Диво Насеље и најавува дека најверојатно ќе поднесе тужба против нашата држава без да прецизира за што точо ќе биде побарана одговорност. Плус сеа и заговарат меѓународна истрага ќе испаднат сеа нашиве дека нападнале цивили и пак ќе пратат некого во Хаг! Значи сите се за една идеја и плус со Американска подршка ќе се деси поделба на Македонија во догледно време.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Метаморф

Метаморф

Истакнат Член
5 декември 2014
299
334
173
28
Ќе испадне невини туристи со калашникови во раце оделе по улица и полицијата без причина ги убила...На ви го сеа Косово.