1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Џастин Бибер

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Selma, 10 март 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071


  Повеќе дислајкови.
  [​IMG]
   
  На The Tramp и Sugar им се допаѓа ова.
 2. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Боки 13: - „Јас сум педеееееер!“
  Џастин: - „крадам срцее!“

  Абе срциња, како ми се погодени :angel
   
  На street_chic, Ludaca, The Tramp и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,844
  Убав пар би биле...Само уште неможам да одлучам кој ке биде женското... :)
   
  На The Tramp и Selma им се допаѓа ова.
 4. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  како бре убав пар.. овај нашио има 1500 литри жива мера а џастина е мала во споредба со него...
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Ептен тешко прашање.. Хмм.. ќе оставиме на нив да си одлучат, сепак :D
   
 6. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  my favorite Epic Rap Battle of history :D
   
  На TheQueen му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Немам ништо против него, ама децава се како излудени по него, му честитаат роденден, срце мрце а он не ни знае дека они постојат. Не можам да ги сфатам... :eek
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 8. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218

  Изјавување на љубов на зачинов, ах шо нема :rofl:rofl
   
 9. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099


  Ozzy царе:)
   
  На Lena, Bleach, Gemini и уште 5 други им се допаѓа ова.
 10. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Многу ми иде на живци Џастина ХD:D
   

Сподели: