1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Џастин Бибер

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Selma, 10 март 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Ваква тема не би сакала да видам во музика и мислам дека овде е најпогодно место.

  Темава е за сеир, па бујрум. :)
   
  На TheQueen и Luckky им се допаѓа ова.
 2. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Браво за местото каде што го смести, само тука и заслужува. одвратено лигаво створење
   
  На Aaliyah му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  имаш грешка во името на темата се пиши Џастина ....
   
  На beautifull liar, The Tramp, Marrie и уште 4 други им се допаѓа ова.
 4. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Жив е.
  Нажалост..
   
  На Luckky му/ѝ се допаѓа ова.
 5. КрисТина К.

  КрисТина К. Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 март 2012
  Мислења:
  527
  Допаѓања:
  1,654
  лелее оној педерастичниот
   
 6. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Во најтежок период, ПМС, дечковци... незнам зошто го обвинувате. :D
   
  На Luckky му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,844
  Ужас...Ми се гади од типот...

  Ни на најлош душман да не му посакаш син како Џастин ... :alien
   
 8. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  Баш е супер дечкото !!!!
   
  На TraSsss му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  [​IMG]
   
  На DarkPassenger, The Tramp, Sugar и уште 1 член му се допаѓа ова.
 10. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  [​IMG]
   

Сподели: