Љубовни проблеми

korisnickoime123

Нов член
2 јануари 2016
1
0
1
25
Ima edno devojce od moj klas so go svigjam vise podolgo vreme, eden moj drugar zboruval so nea za mene i ona mu rekla deka imam sansi kaj nea, se dop. na fb so nea ama ne znam koj e nareden cekor.. do sega ne sum bil so niedna devojka pa zatoa..
 

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
739
808
1,103
Ima edno devojce od moj klas so go svigjam vise podolgo vreme, eden moj drugar zboruval so nea za mene i ona mu rekla deka imam sansi kaj nea, se dop. na fb so nea ama ne znam koj e nareden cekor.. do sega ne sum bil so niedna devojka pa zatoa..
Ова е чекорот, пушти од 2:20 на клипот :D


Ајде сеа сериозно ...
Најбитно прашање, колку години имаш?
Ова го прашувам затоа што има еден момент во постот што не ми се допаѓа баш, а тоа е - клас.
Ако си 8мо (9то по ново што го направија) немаш гајле, пробај си ја шансата, ионака за 6 месеца нема да има потреба да се гледате секој ден, па и у случај да „пукне тиквата“ ќе немаш фрка, секој по своја патека.
Али ако си 1 / 2 година средно, е тука е веќе малце комплицирано (ако / кога ќе) пукне тиквата, затоа што сте во исти клас, и ќе треба секој ден да се гледате, и по 5 саата да поминувате заедно во иста просторија секој ден од понеделник до петок.
А на ваши години често се дешава онака убаво да се спукате и очи да нејќете после да си видите (несозреаност, неискуство, непромислени потези) и сл. и тука ќе настане целата фрка кога ќе треба секој ден да ја гледаш, а нема да сакаш да ја гледаш.
Ете тоа е единствената моја замерка за ситуацијата што ти ја раскажа, и зашто јас не би играла на таа карта - личност од исти клас.

Е сега поконкретно, колку си близок со неа?
Често ли комуницирате на ФБ, и каква ви е комуникацијата во живо?
Прво и најважно, биди си максимално опуштен, дури и да не си опуштен у нејзино присуство, глуми дека си ;)
Девојките сакаат кога ќе видат дека си опуштена и забавна личност, така си воедно и подостапен за комуникација, и така повеќе ќе ја привлечеш, ќе и биде пријатно во твое присуство и побрзо и полесно ќе се зближи со тебе.
Онака уз муабет, ама сосема ненаметливо, кога ќе осетиш дека муабетот и расположението со тебе и се на високо ниво, викни ја да искочите.

Кога ќе искочите, биди си свој, опуштен, прави муабет на најразлични теми, види ги и нејзините ставови и размислувања, општо дискутирајте си, онака баш лежерно и опуштено.
Узпат „подфрли и“ и некој комплимент, или пофали ја нешто, само колку да почнеш да ја придвижуваш ситуацијата во посакуваната насока.
Но тоа прави го со точно темпирана доза, бидејќи во спротива ќе и го набилдаш егото, па ќе се дигне у облаци, и ќе мисли дека може да те има кога ќе посака, и да те врти околу малиот прст ... и во истиот тој момент фактички ти ја губиш битката.

Значи поентава ми е - биди забавен, отворен и опуштен ... ама воедно и мистериозен, не се отварај премногу, и не се истрчувај со прерани потези, остави и впечаток на некаква мистичност, така ќе ја натераш на некој начин да почне да размислува за тебе, ќе ја натераш самата да добие желба да те открива, да те запознава, али полека, чекор по чекор ... се' е тоа mind games ;)
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Ima edno devojce od moj klas so go svigjam vise podolgo vreme, eden moj drugar zboruval so nea za mene i ona mu rekla deka imam sansi kaj nea, se dop. na fb so nea ama ne znam koj e nareden cekor.. do sega ne sum bil so niedna devojka pa zatoa..
Ако е точно дека имаш 17 години, ти предлагам да ја начекаш кога е сама или пак измисли некоја ситуација да останете сами. Почни да ја задеваш ова она, галење, па играј си со нејзината коса, штипни ја за обравчето, ако не се отргне од тебе и гледаш дека се смешка, дека и се допаѓа тоа, тогаш бакни ја. Ако не се тргне настрана, уживај. Доколку се тргне настрана, е тоа е лош знак. Ако ти објасне дека сака да идете пополека ова она, што мислам дека не е баш можно зошто сепак учите заедно претпоставувам од поодамна па колку толку се знаете меѓусебно и знаете отприлика со каква личност си имате работа. Good luck!
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,850
1,153
Ја кога ќе слушнам дека некој пуштил прво стројник, па после тој пристапил престанувам да мислам на можни совети за помош. Промаршена инвестиција.
Без љутиш.
Да сум јас жена, некој да ми прати стројник, ќе го потурам со сулфурна киселина.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Ја па баш сакам некој стројник да ми дојде :zelen
Ќе имав еднаш пред неколку години за малку баш за нова година :rolleyes: ама таа другарката и тој нејзиниот другар ми го избркаа ма го уплашија човекот бе греота, а тој што најверојатно требаше да ми го наместат баш беше симпатичен ама тоа е кога си најмала никој не те прашува за свое мислење :(
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Добро дали да му кажам дека се' со него ме боли, не можам веќе.. Го сакам ама не оди.. Како кога знам дека и тој ме сака, знам дека ме сака и тој тагува ама не оди... се' одлепи..
Како да му кажам кога знам дека кога ќе излезе пред мене ќе се стопам ко путер а кога ќе ме прегрне.. аха..е тек тогаш..
Можда да се издрогирам нема да осеќам ништо и ќе прекинам ама после.. ко ќе помине дејството..
Болно е луѓе делете совети..
Можам а и не можам да го поднесам,
Го сакам а и го мразам од дното на душава.. ај сеа..
Да ставам крај или да продолжам со болка???
Ионака болувам
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Добро дали да му кажам дека се' со него ме боли, не можам веќе.. Го сакам ама не оди.. Како кога знам дека и тој ме сака, знам дека ме сака и тој тагува ама не оди... се' одлепи..
Како да му кажам кога знам дека кога ќе излезе пред мене ќе се стопам ко путер а кога ќе ме прегрне.. аха..е тек тогаш..
Можда да се издрогирам нема да осеќам ништо и ќе прекинам ама после.. ко ќе помине дејството..
Болно е луѓе делете совети..
Можам а и не можам да го поднесам,
Го сакам а и го мразам од дното на душава.. ај сеа..
Да ставам крај или да продолжам со болка???
Ионака болувам
На кој начин те повредува? Што е тоа што те прави да болуваш кога си со/без него?
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
На кој начин те повредува? Што е тоа што те прави да болуваш кога си со/без него?

Не е тој што беше, (а не ме изневерува тоа го проверив) тензија некоја кога сме заедно.. Нема комуникација кога сме заедно. Ја се нервирам со некој глупи постапки.. постанав хистерична... не се замара во какво издание пред мене ќе се појави а и мене веќе воопшто не ме интересира (не дека секогаш се шминкам пред средба или облакам фармерки) едноставно.. не допира тоа што знам дека доаѓа..
Да не навлагам, веќе се' баш се е за никаде.. едноставно не осеќам дека сум негова... ни бакнежот беќе не е тој ни погледот.. жими една прегратка кога ќе ме испрати до пред врата што ме држи сеуште со него..
И таа прегратка болна е зошто свесна сум дека само таа не држи заедно..
И ај сеа
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Не е тој што беше, (а не ме изневерува тоа го проверив) тензија некоја кога сме заедно.. Нема комуникација кога сме заедно. Ја се нервирам со некој глупи постапки.. постанав хистерична... не се замара во какво издание пред мене ќе се појави а и мене веќе воопшто не ме интересира (не дека секогаш се шминкам пред средба или облакам фармерки) едноставно.. не допира тоа што знам дека доаѓа..
Да не навлагам, веќе се' баш се е за никаде.. едноставно не осеќам дека сум негова... ни бакнежот беќе не е тој ни погледот.. жими една прегратка кога ќе ме испрати до пред врата што ме држи сеуште со него..
И таа прегратка болна е зошто свесна сум дека само таа не држи заедно..
И ај сеа
Љубовта испарила.
Неам конкретен пример што и како треба да продолжиш. Ќе наведам само неколку потточки за кои би можело да ти помогнат.
Common problem е ова.
Сите сме се соочиле со барем еден ваков пример.
Нема решение кон подобро, сем да се пролонгира смртта на врската.
Можеш колку сакаш да се обидуваш да спасуваш нешто, но штом се нема иницијатива од другата страна, крајот е тој. Колку, што и како да превземеш, исклучиво е до твоја калкулација. И да пукне, и да се реши на „мирен“ начин - исходот ќе биде кад-тад тој. Никој ништо не губи, веќе се` е изгубено од поодамна.
За мирно раскинување : разговори можеби ќе го омекнат крајот ако и само ако се водат смирено но конкретно. И после тоа задолжително е потребна јака воља. Бар од твоја страна. Тоа значи никакво навраќање назад, бар дури работите се свежо извадени од печка. Колку време треба да помине, никој не знае. Но дур не си сигурна дека он не се средил во животот, не комуницирај директно.
Ако не можеш да се суздржиш, слободно отерувај у пизду матер. И да се нема до толку чувства во врската, сепак се има чувства, па ако некој пробува да повреди нечиви, не постои тука „теорија на општествен договор“. Со други зборови, и да пукне, изреѓајте си ги мајките, шајките, и после тоа идеш на погорниот чекор на завршување на разговорот. Фала чао пријатно. Никако назад. Нема сврха, нема чаре.
Со среќа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Doreah and ●Untouchable°

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
614
103
Љубовта испарила.
Неам конкретен пример што и како треба да продолжиш. Ќе наведам само неколку потточки за кои би можело да ти помогнат.
Common problem е ова.
Сите сме се соочиле со барем еден ваков пример.
Нема решение кон подобро, сем да се пролонгира смртта на врската.
Можеш колку сакаш да се обидуваш да спасуваш нешто, но штом се нема иницијатива од другата страна, крајот е тој. Колку, што и како да превземеш, исклучиво е до твоја калкулација. И да пукне, и да се реши на „мирен“ начин - исходот ќе биде кад-тад тој. Никој ништо не губи, веќе се` е изгубено од поодамна.
За мирно раскинување : разговори можеби ќе го омекнат крајот ако и само ако се водат смирено но конкретно. И после тоа задолжително е потребна јака воља. Бар од твоја страна. Тоа значи никакво навраќање назад, бар дури работите се свежо извадени од печка. Колку време треба да помине, никој не знае. Но дур не си сигурна дека он не се средил во животот, не комуницирај директно.
Ако не можеш да се суздржиш, слободно отерувај у пизду матер. И да се нема до толку чувства во врската, сепак се има чувства, па ако некој пробува да повреди нечиви, не постои тука „теорија на општествен договор“. Со други зборови, и да пукне, изреѓајте си ги мајките, шајките, и после тоа идеш на погорниот чекор на завршување на разговорот. Фала чао пријатно. Никако назад. Нема сврха, нема чаре.
Со среќа.
Аја аја јај!!:rolleyes:Каков совет:nahслободно да отерува у пизду матер, да си редат мајки и шајки...бре бре....(facepalm) А што ако попие еден нокаут по муцка?????