Ѓорѓе Балашевиќ

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Ѓорѓе Балашевиќ е српски пејач,актер и кантавтор. Роден е 11мај 1953г. и досега има издадено 14 албуми. Има глумено во неколку ТВ серии и ја има пишувано музиката за сериите.

Песнита на Ѓорѓе Балашевиќ може да се поделат на три групи:
  • емотивни песни (љубовни песни и носталгични песни),
  • песни со политички мотиви и
  • хумористични песни.
Го слушате ли Ѓорѓе Балашевиќ?
Која ви е омилена песна од него?
Ова се моите омилени песни од Ѓорѓе, музичар кој го почитувам од многу одамна.
и многу други песни.
Eве и цитати од него:
“Ne vredi nam brinuti deco... Sve je to zapisano tamo negde gore u zvezdama...Aha... Samo je rukopis malo necitak? Kljuc je u nasim snovima. Snovi su ti cudesni rezervoari nasih buducnosti”
Đorđe Balašević
Ne lomite mi bagrenje, bez njih će me vetrovi oduvati. Pustite ih, moraju mi čuvati jednu tajnu zlatnu kao dukati...

Đorđe Balašević
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
Dolazim, sto dukata donosim,
i kasmirsku maramu cudesnih boja.

Dolazim, da te opet zaprosim,
dok te drugom ne daju,
ljubavi moja...

Ja nisam hteo da menjam svet deco, meni je ovaj bio dobar, nisam virio u mikroskope, tragajući za virusima neotkrivenim, nisam listao encikopledije, išao na prosek.. Ja sam samo hteo da je volim, u Novom Sadu, na Dunavu, gde je postojao jedan stari gvozdeni most, preko kojeg je prelazila nekad, raspustajući one svoje kose, kao mrežu svilenu u koju su se hvatale vlati mesečine, kao glupe deverike, ja nisam hteo da menjam svet, meni je ovaj bio dobar.. Hteo sam samo da je volim na Novom Sadu, na keju, gledajući u tvrdjavu, koja je poražena, posle toliko godina.. I ljubeći je, pod onim mostovima.. Kojih nema više..