Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Земав да печам колачи и ми изгореа 2 плехчиња по 9колачи, мора последниве да не ги загорам :D
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
сакам да кажам ми дојде една страшно добра идеја .. Бидејки се ближи Еуро 2012 и мора да бареме чаре да ја поткрениме дискусијата на форумо и да го активираме форумџијското радио зошто да не ги споиме сите тие работи во едно . ? Предлогот е следен за секоја утакмица на европското да има по еден дежурен коментатор на нашето радио. Мислам дека кебиди многу јако и дека ке биди доста интересно ..шо викате ? еве јас се пријавувам за утакмиците ко ке игра Џерманија .. или еве една добра идеја да има по двајца коментаттори и секој да навива за различен тим и секој да коментира од своја страна за својот тим .. шо ке кажите на ова ?
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
да ти е**м државата во која роднинските врски се најбитни.....
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Kako што пренесува Вест
СОБРАНИЕТО СО РЕБАЛАНСОТ НА БУЏЕТОТ ГО ИЗБРИША СПОМЕНИКОТ ЗА МЕГАЅВЕЗДАТА.

Државата нема пари да го гради споменикот на Тоше Проески во Крушево.
Со ребалансот на Буџетот, Парламентот ја избриша ставката со која беа предвидени еден милион денари за изградба на споменик на гробот на трагично загинатата мегаѕвезда.
Во октомври се навршуваат пет години од смртта на мегаѕвездата.
Тоше сe уште нема надгробна плоча, а гробното место е покриено со земја и крст.
Добро колку си ги цениме ние нашиве луѓе? Зарем ова треба да се случува кога е во прашање најголемиот хуманист и мегаѕвезтата која направи повеќе од сите политичари заеднао за цела Македонија? Лицемерно и страмно е ова!
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Понекогаш се осеќам ко Марио freakin' Балотели. WHY ALWAYS ME? (wasntme)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048
Статус
Затворена за нови мислења.