Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
СДК Непријателите често тоа се само нашите преправени пријатели кои од нас ги дели само едно недоразбирање или предрасуда!:^)
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
СДК малер сум бе :D
Си дојдов од школо пече сонце, конечно скутерот изваден оставам ранецот, земем клучевите и почнува да росе |-(

Престана и да одам на баба апчиња да и купам нема да верувате што ми се случи, копчето на скутерот за палање и не можам да го запалам и мораше на педалата :^) го запали тато и отидов јас сама. Паркирам и си викам после сама ќе го запалам- аха да. И купив, палам не сака |-(, ем не можам да си го наместам на таа потпирачакта(или како и да се вика) гледам еден дечко до мене и го замолувам да го наместе скутерот, среќа се погоди еден фин и ми помогна, палам на педалата и не сака, пробувам неколку пати и ѕвонам на тато. Пак пробувам и он решава да појде од дома и ако верувате тој кога дојде пробав сама да го запалам и од прва, просто неверојатно :D

Се договорив за излегување вечер, утре сум на школо |-( ама пак ќе излезам :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Сакам да кажам, не сум ја трачарка ама кога ќе слушнам добар трач едноствано сум среќна така малку :giggle
Бившиот ми, што ни на мравка не стапнуваше, што не ни помислил да ме вара, а одевме прилично долго некои 2 ипол години, е е тој истиот, што сега има врска 4 ипол години има и некоја скришно што си ја лапка, драпка, е:cenzuraкааа :sreken Сакам да кажам, добро е, научил и нешто (јас само се лапкав на страна:rolleyes:) од мене малиот (bravo):giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed and 048

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Сакам да кажам, не сум ја трачарка ама кога ќе слушнам добар трач едноствано сум среќна така малку :giggle
Бившиот ми, што ни на мравка не стапнуваше, што не ни помислил да ме вара, а одевме прилично долго некои 2 ипол години, е е тој истиот, што сега има врска 4 ипол години има и некоја скришно што си ја лапка, драпка, е:cenzuraкааа :sreken Сакам да кажам, добро е, научил и нешто (јас само се лапкав на страна:rolleyes:) од мене малиот (bravo):giggle
А шо се деси со љубовта, со верноста? ах бе лошо влијајш на луѓето....
 
Статус
Затворена за нови мислења.