Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
мој школски од средно (2005/09) . Кога некој професор ќе го изнервираше, а обично Прилеп се се знае, кој што има...И овој знаеше дека има ќерка и велеше: Гол нис кујчи да му шетам (прилепски говор), додај примеси од Крушеани и во крајна верзија
Гол низ кујчи да му шетам, бамуја

Ги знам прилепските финти..ехеее...Море чоек...исто ко Пеце од селце да кажал нешто, или Пеце од дистрибуција...Јас си реков тој китано да не некој другар на Раде бељо, на Стевче змијата, или на Жаре....
Интересни ми се оние карањата.. Да тибам живите, кујчата,:rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
Ги знам прилепските финти..ехеее...Море чоек...исто ко Пеце од селце да кажал нешто, или Пеце од дистрибуција...Јас си реков тој китано да не некој другар на Раде бељо, на Стевче змијата, или на Жаре....
Интересни ми се оние карањата.. Да тибам живите, кујчата,:rofl
*баму цецето...за карања имаш полно :)
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Сакам да кажам јеееееееее се врнав од Окрид.....То ориѓаните се нај мадафакери жими се ....секакви луѓе има таму и башка ние бевме сместени дирекно во гетото окулу нас сите комшии кој наркомани кој од затвор пуштени за празнико, кој умо болни ко комшијата Жан од Охрид? Го знајте жан шо живеј на улица 8 Септември? типот е 102.3 % луд.. сме правеле многу врева и фате ни влезе во куќата со секира .... се на се се е изгубено во охрид ...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

Sugar

Истакнат Член
19 февруари 2012
502
1,110
393
tumblr_l9p04xIaFh1qddkxxo1_400.png
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Едноставно кога на некои не им иде камуфлажа - не им иде. Ма од петни жили нека е.
Или може имам само прејака интуиција.
Или предобро ги познавам луѓето.
Ако, и јас знам да играм улоги. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sugar, WomanInRed and JaMi
Статус
Затворена за нови мислења.