Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
сдк избори се ближат:zelen
и сдп....модераторите поделени ли се кој која тема и подфорум ќе го средува...и сите се за секоја тема..:^)
А да се расчачкаш ти малку по тие првите теми и правила околу форумот па да се информираш?:*....поделени се,да
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kitty

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Нема ништо поубаво од тоа да те разбуди некој со појадок во кревет.
Ништо поубаво да слушнеш од родителите дека се средиле таму во странство и ме чекаат мене.
Ништо поубаво од тоа дека брат ми го извадил гипсот.
А како шлаг на сето тоа добиената возачка дозвола...
Имајте убав ден.
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
(shake)..па си прашав нормално...(think)
за тоа те тагирав....

Па никој не ме знае, јас сум анонимен. Прашам ме мене лично ако те интересира колку годинКИ сум. Инаку не се прашува мапко за години али ај.
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
сдк избори се ближат:zelen
и сдп....модераторите поделени ли се кој која тема и подфорум ќе го средува...и сите се за секоја тема..:^)
Поделени доколку сакаш да видеш кој каде е провери во темава.

Сакав јас да кажам дека ептен сум расположена никој денеска не може да ми го расипе расположението и ако дојдат другарчињата од Скопје ќе биде ептен супер :rolleyes:
 

Auditore

Староседелец
4 мај 2012
284
275
663
Wherever you want me to be
Сакам да кажам дека денес денот ми е прекрасен, прекрасно друштво, прекрасно се чувствувам. Пијам сокче и уживам во ветровитото време, цел ден си седам на тераса и си уживам во пејсажите кои ми ги приредува природата :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kitty and Selma

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
можеби си нов шеф....ама цела фирма нема убав збор да речи...освен твоите роднини кои те наместија...ама ако треба да им го лижеш газот на истите кои те наместија, тогаш немој тоа да биде врз моја глава и главите на колегите...ние не сме бушмани како што си слушнав дека си нарекол...
а сега во стилот на Китано
БУШМАНИ ПО КУЈЧИ ДА ТИ СЕ ШЕТААТ, А ТИ ДА ВРТИШ И ДА ЈА СВИРИШ НА ВУВУЗЕЛА: Waka, waka.......time for africa.
*бати говедото
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
можеби си нов шеф....ама цела фирма нема убав збор да речи...освен твоите роднини кои те наместија...ама ако треба да им го лижеш газот на истите кои те наместија, тогаш немој тоа да биде врз моја глава и главите на колегите...ние не сме бушмани како што си слушнав дека си нарекол...
а сега во стилот на Китано
БУШМАНИ ПО КУЈЧИ ДА ТИ СЕ ШЕТААТ, А ТИ ДА ВРТИШ И ДА ЈА СВИРИШ НА ВУВУЗЕЛА: Waka, waka.......time for africa.
*бати говедото
хахахахааааааааааааааааааа:rofl

аааааааааааааааааа:rofl по смешно нешто овде одамна не сум прочитала
кој ли го налути нашево дете олку..хахахаа waka waka

а кој е Китано ?
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
СДП ќе може ли некој ако знае да ми наведе наколку причини за масивно пушење, во книгата има само две, а на нет ништо ен најдов. :(

Однапред благодарам :)
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
мој школски од средно (2005/09) . Кога некој професор ќе го изнервираше, а обично Прилеп се се знае, кој што има...И овој знаеше дека има ќерка и велеше: Гол нис кујчи да му шетам (прилепски говор), додај примеси од Крушеани и во крајна верзија
Гол низ кујчи да му шетам, бамуја
 
Статус
Затворена за нови мислења.