Листа на модератори

Статус
Затворена за нови мислења.

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,758
2,401
1,133
www.crnobelo.com
Бидејќи брзо се развива и полни форумот со теми, неопходно беше да започнеме со назначување на модератори.

Тука ќе бидат излистани модераторите на сите подфоруми, па да знаете кому да се обраќате.

На кратко, ова се задачите и привилегиите на модераторот на секој подфорум:
- Менаџира (преместува, спојува) теми
- Означува теми како „важни“
- Брише мислења
- Модифицира мислења
- Брише теми
- Отвора/затвора теми
- Опоменува

Модераторот треба:
- Активно да учествува во дискусиите на форумите каде е модератор, стимулирање и насочување на дискусиите, како и покривање на форумите со актуелни теми
- Модераторот не мора да биде присутен 24 часа дневно на форумот, но е должен ажурно да ги води форумите кога е тука.

Доколку некој има проблем со некој модератор, слободно може да им се обрати на админите @Electra, @existence, како и на мене @ipopovski.

* Во форумите каде што нема назначено модератор значи дека додека не се појави активност одговорни се супер модераторите и админите.

** Доколку забележите проблем во форум за кој не е наведен модератор, слободно искористете го копчето „Пријави“ и некој од админите ќе се погрижи за тоа мислење.

Админи:
- @existence
- @Electra
- @ipopovski

Супер модератори:
- @Saladin

Модератори:
- @Makedonec
- @Outrider
- @violetmoon


Модератори по форуми:

ЦрноБело форум - @Makedonec
- За форумот
- Форумски весник
- Хуманитарни акции
- Општи муабети

Убавина и стил
- Лице
- Коса
- Тело
- Мода и облека

Во здраво тело здрав дух - @Electra
- Здравје
- Спиење и сонови
- Фитнес и рекреација
- Здравје и состојба на духот

Фамилија и семејство
- Свадба
- Семејство
- Бременост
- Деца

Секодјевен живот
- Дом
- Хоби
- Домашни миленици
- Патување
- Излегување и ноќен живот
- Образование
- Кариера
- Релегија
- Политика и политички настани

Култура, уметност и наука - @violetmoon
- Литература и книжевност
- Дводимензионална уметност - @Makedonec
---- |Натпревар| Фотографираме на тема - @Makedonec
- Клумни
- Поезија и проза
- Дизајни
- Скулптура и архитектура
- Наука и техника - @existence
---- Игри
---- Мобилни

Кулинарство и исхрана - @violetmoon
- Готвење и рецепти
- Специјална исхрана

Машко - женски теми
- Љубов и секс - @Saladin
- Авто-мото
- Спорт

Медијатека
- Музика
---- Групи
---- Изведувачи
- ТВ
---- Серии и емисии
- Филм

Забава
- Досие X на форумот
- Форумски игри
- Хумор


Листава ќе се ажурира како што ќе се додаваат нови модератори.
 
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.