Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
утре ом на работа и му велам на шефо: Шефе...јас денеска не работам...празнико ми е
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
294920_10150823847323834_36436743833_11470686_1527618448_n.jpg

Некад су они сакале куде нас... сга ми сакамо куде њима. На подобро смо отишле, сигурно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Нема шанси некој кај нас доам да се одмори ако брат ми е буден, тако времето за спиење и сите си легнавме ама ова телето остана |-( Таман задремав мам на врата се појавува, "Сара, пази го брат ти татко ти спие, јас ќе одам на родителска", но нели коа не треба нешто тогаш е поинтересно, во случајов ми повеќе ми се спиеше. Задремував цело време, па брат ми ми се качи во соба нешто трескаше :mad. Станав и таман дасе туширам ми ѕвони комшиката одма да сум ја налкирала ќе одела на матурска, па нели ја сум добра и секогаш јас сум последна на листата, отидов ја налакирав.
Сега конечно се истуширав и ќе правам хот дог шпагети, долго време се канам да ги направам и ете конечно се решив, па бујрум!

Имајте убав ден :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ♠ Таа Сум ♠

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Воздишки секоја секунда.Заради што?
Заради мојата желба.
Понекогаш силно посакувам да се вратам во детството кај што само одраните колена ми беа причина за плачење.
Кога едвај чекав да се самне за да се соберам со моите пријателчиња од маало да играме брканица или жмурка.
Кога брат ми ми ја факаше косата во реп и ми ја врзуваше.
Кога единствена грижа ми беше дали да си играм со моите барбики или да отидам во парк.
Кога едвај чекав да добијам од оние миризливите ливчиња.
И верувајте им се радував премногу.
Кога на 16 години не ми беше гајле дали му се допагав на симпатијата или не.
Едноставно не се замарав.
Кога и да поминувам покрај градинката ги гледам децата и би сакала барем за момент да им се придружам во детската игра и барем уште еднаш да си го одерам коленото.
Го сакав и се уште го сакам мирисот на штотуку направен ајвар во некој двор.Тогаш уживав во тоа а и сега.
Ме потсека на тие денови.
Штета што нема репете.
Само знам дека во мојата душа и срце секогаш ке бидам дете без разлика на се !
 

♠ Таа Сум ♠

Староседелец
17 април 2012
233
444
1,063
Скопје
Воздишки секоја секунда.Заради што?
Заради мојата желба.
Понекогаш силно посакувам да се вратам во детството кај што само одраните колена ми беа причина за плачење.
Кога едвај чекав да се самне за да се соберам со моите пријателчиња од маало да играме брканица или жмурка.
Кога брат ми ми ја факаше косата во реп и ми ја врзуваше.
Кога единствена грижа ми беше дали да си играм со моите барбики или да отидам во парк.
Кога едвај чекав да добијам од оние миризливите ливчиња.
И верувајте им се радував премногу.
Кога на 16 години не ми беше гајле дали му се допагав на симпатијата или не.
Едноставно не се замарав.
Кога и да поминувам покрај градинката ги гледам децата и би сакала барем за момент да им се придружам во детската игра и барем уште еднаш да си го одерам коленото.
Го сакав и се уште го сакам мирисот на штотуку направен ајвар во некој двор.Тогаш уживав во тоа а и сега.
Ме потсека на тие денови.
Штета што нема репете.
Само знам дека во мојата душа и срце секогаш ке бидам дете без разлика на се !

Браво,браво и бравоо !! Мислам дека многумина ќе се пронајдеме во текстов ..
Ние сме тие што би дале се,за само еден ден назад во детството..
Ама...Само спомените ни остануваат,а со нив и по една насмевка за секој поминат ден..
Фала му на Бога што ни подари такви денови кои како и да е нема никогаш да ги заборавиме..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МериСелест
Статус
Затворена за нови мислења.