Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
сдк го наместија Воинот
морам да поминам после да го видам....

ептен добро изгледа...:D
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Ногу ветер некако........
И тогаш започна апокалипсата. Боговите безмилосно го истураа својот гнев врз Земјата. Дуваа ветришта, се појавуваа чудни мистериозни чудовишта кои разгневено ја боеја земјата со крв, невремињата владееја насекаде. Луѓето очајно се обидуваа да се сокријат од ужасиите на боговите, но бадијала беше целиот напор. Боговите беа уште повеќе разлутени затоа што луѓето не си ја признаваа својата грешка и бегаа од казната, па почнаа уште побезмилосно да ги уништуваат. Немаше поштедени. Сите мораше ужасно да страдаат. Се слушаа плачови и пискоти од сите страни. Каде и да се свртиш се гледаше само страдање, крв, испаничени и избезумени луѓе кои не знаеја ни каде одат но се бореа за да преживеат. Насекаде го имаше оној мирис на скапано месо. Наскоро почнаа земјотресите кои уништуваа се`. Купишта луѓе беа проголтани од силните земјотреси кои ја расцепуваа земјата. Оние пак кои успеаа да се спасат беа живи изгорени од вулканите кои исфрлаа лава и како да беа среќни што после илјадници години конечно можат повторно да ја вжештат земјата и да остават своја трага. Боговите решија да ги остават луѓето некое време и така бидна. Половина година немаше никаква акција од боговите. Ги оставија луѓето кои преживеаа. Половина година на Земјата владееше мир и спокој. Луѓето беа среќни што преживеале таков ужас. Сеуште им се гадеше од ужасниот мирис, од целото тоа што го гледаа, од тоа што го почувствуваа. Но боговите сакаа да ги измачуваат. Им дадоа надеж и веднаш потоа фрлаа метеори по Земјата. На крај ја распарчија планетата на безброј парчиња како би се осигурале дека никогаш нема да се повтори нешто слично на она што го беа создале. Човештвото заврши...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Avona Vi

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
сдк уствари WTF :frantic значи колку неправеден е животов тоа уствари сдк дека во животов грев е да бидиш болен отколку наркоман,дилер,к***а,ор****ја... и што уште не срамота ми се гади од луѓево (puke)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Сакам да кажам дека ми е преку тасе од се`. Скапан живот, скапани луѓе, скапани вредности, скапани сфаќања...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31
Статус
Затворена за нови мислења.