Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
СДП да не знае некој во Комерцијална,Тутунска или Шпаркасе банка колку време се чека за да ми отворат сметка? (think)

имам соработка со Тутунска банка - не чекаш воопшто - одма ја отвараш сметката и одма ти функционира ... а доколку сакаш и картица , ке почекаш максимум 5 работни дена за да ти биде готова ! (во мегувреме сметката ке ти функционира, можеш да префрлаш пари)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mila Kunis and Kitty

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
СДК дома моите ги частев што положив и денес што бев за возачката, па и вас да ве почастам.

margarita.jpg
2008_5_27-Desserts.jpg


images
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
чудовиштето од Лок нес се преселило у Преспу да живи :rolleyes:



:rofl:rofl хахаахааааааааа.....

видов слика..хахаа

а да идемо да го утепамо...што викаш....

само не знам муницију од куде да најдемо..пушке пиштоље..или сас дрва и камења да га мавамо:frantic
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Baron89

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
:rofl:rofl хахаахааааааааа.....

видов слика..хахаа

а да идемо да го утепамо...што викаш....

само не знам муницију од куде да најдемо..пушке пиштоље..или сас дрва и камења да га мавамо:frantic
Има боље начин : )
...ке му гу испратимо там Гулабицу на одмор, или Боки тринајез да иде да се сунча
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and melpomena

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Уффф многууу сум нервозна...Како што може другарка да ме изнервира никој :banghead

Инаку имам другарка што многу се дружимее ,постојано сме заедноо....
Се чекаме секое сабајлее на автобуската за да одиме во школо заедно...
Ии така денес за втор пат јас каснев 5 мин.....И се јавувам на телефон и ја прашувам каде е а таа ми вика дека она е ехее веќе во автобус...кај ке ме чекала она мене толкуу смрзнала надвор...
Ајдее добро не се налутив океј ајде ладно било иако 5 мин можела да ме причека...
Потоа за накај дома ...јас заборавената чадорот си го заборавив во школо :mad:
И бидејки ми е 8-ми чадор од ноември реков дека мора да се вратам....Ја молев 20 мин на автобуска да се врати со мене...а она несакаше ми да слушне и мене више ми пука филмот и и викам ако не дојдеш сега со мене поовеќе моабет да не ми правиш..Она ми вика епаа добро де..големата работа...мене ми е ладно ако смрзнам што ке праиме -.-'...
Инаку јас ја чекав нејзе целоо зимо по 20 мин сум каснела во школо за неа смрзнував па еден збор не реков,бидејки живее во СОС детското село многу пати немала пари јас сум и позајмувала кога ми вратила кога...А и бидејки не седи со мене јас кога ке и речам од наредната година да седи таа секогаш ми вика ...офф епа како јас ке ја оставам..... девојката што седи со неа....како она сама ке седела..Секогаш сум била тука за неа...
Кога сака да ми побара нешто преку телефон ми титка за јас да и се јавам...како јас да работам во оне а ако некогаш недај боже и кренам ке ми се издере дека немала кредит :(
А многу ми викаат дека е себична и гледа само за неа...и дека ке ми забие нож во грб најмалку кога ке очекувам....А јас не им верувам

Више страно незнам што да правам и како да се понашам...Многу ја сакам и несакам да ја изгубам...
Ваш совет како да постапам и што да правам :(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Сдк дека се нервирам...
Секоја година доагаат во Македонија исти диџеи(Океј го слушам Армин ама нешто ново бре што нема доагано овде..)
Секоја година мора да доагаат Цеци,Жељковци Рајковци Петковци а не знаат да доведат некоја група како КолдПлеј.
Ајде идете утепајте се.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum
Статус
Затворена за нови мислења.