Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Кога ќе се вратиш, да ми се пофалиш што книги си купила. (nod)
Епа ајде вклучи се да ти се испофалам :cool:

Ептен убаво си поминав, и заклучив дека навистина машко друштво повеќе ми одговара. :D
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
СДК конечно најдов добар модален авангарден џез. Не можам да престанам да слушам таква музика. Се дрогирам со модален џез. Најдобро нешто.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Епа ајде вклучи се да ти се испофалам :cool:

Ептен убаво си поминав, и заклучив дека навистина машко друштво повеќе ми одговара. :D

И јас сакам да слушнам што си си купила...Т.е што ке чита Сара следно хехех
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
СДК конечно најдов добар модален авангарден џез. Не можам да престанам да слушам таква музика. Се дрогирам со модален џез. Најдобро нешто.
Пушти некој линк у момнтално слушам :)
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Швајцарско чоколадо е шварјцарско чоколадо, а дека меѓу оваа нашата Милка и онаа швајцарската Милка има разлика, има.
До кравата ќе да е...:)
И уживам додека некој гледа филм или серија, а јас ги коментирам репликите.]:) Не знам зошто тоа ги нервира луѓето, едноставно нека се внесат во филмот и нека не ме слушаат...(wasntme)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: VULKAN-PEPEL and Bum-Bum

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
СПД дали некој знае каде по интернетов можам да ги најдам програмите за средно стручно и кои предмети се бодираат на факлутетите...Барав на страна на МОН ама не најдов ништо :(
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Швајцарско чоколадо е шварјцарско чоколадо, а дека меѓу оваа нашата Милка и онаа швајцарската Милка има разлика, има.
Не само Милката туку секое чоколадо им е ептен убаво :gladen, се топат во устата и имаат некој посебен вкус. Менеи германските ми се многу убави.

И јас сакам да слушнам што си си купила...Т.е што ке чита Сара следно хехех

Следно за читање ми е "Перфектна хемија", a jа почнав "Игрите на гладните" многу ми беше досадно во автобусот па прочитав неколку глави додека да се стемни. Исто купив и граматика на македонскиот јазик и неколку книги на брат ми. Се каам што не купив уште некоја книга. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: LadyInPink and Bum-Bum

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Следно за читање ми е "Перфектна хемија", a jа почнав "Игрите на гладните" многу ми беше досадно во автобусот па прочитав неколку глави додека да се стемни. Исто купив и граматика на македонскиот јазик и неколку книги на брат ми. Се каам што не купив уште некоја книга. :D

СДП до кога трае саемот на книга? Или веќе заврши?(think)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum
Статус
Затворена за нови мислења.