Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
На маса во дневна најдов полуиспиено кафе, оставено како сираче и решив да го посвојам.
Го пијам, пцуејќи го времево.

Дожд - меланхонија, дел по дел, капка по капка ми ја исполнува душата. Имам забавени душевни функции кога ќе се погледнам во огледало. Епе ј***ш га кога во 5 и 48 изгледам како фосил, со надеж дека сонот набрзо ќе настапи, во кој јас ревносно со залање за длабоко рчење, ентузијастички ќе легнам на перница и ќе прекине тропањето на срцево во слепоочници.
Абе за се е криво кафето. Добро, можеби и двете кутии цигари. :rolleyes:
Последните два дена имам мисија да направам добар човек од мене. Да прекинам со конзумација на кафе и цигари кога почнав почесто да ги користам од кислород.

Фриволна сум за промени од корен, за поставување поголеми цели, ама не оди. Можеби затоа што сум исполнета и среќна и сметам дека секој нареден чекор ќе ми се посреќи. Дека среќата нема да ме изневери и да ме остави порано или подоцна на цедило, во некој сив простор на скудноста, со лелеци за минус 300 гр.
И оној дебелион ме теши со жнеење на успеси, како порачка на капричиоза. Мито бе, мито. :cenzura
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: She, 048 and ipopovski

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Деновиве пијам кафе како никогаш у живот. По 2 шољи дневно. :franticЗнаеш што значи човек навикнат да пие по 6-7 шољи дупло нескафе одеднаш да му се скрати дозата на 2??? Не знаеш? Подобро да не знаеш. Се вика несоница.

Што ме дупна цацко да слушам Мизар? Заглавив цела вечер и утро слушајќи ги. Сакам пак да одам на нивни концерт.

Јадев торта и пиев сок. Мислев дека ќе ме подујат и ќе си легнам, напротив ништо од тоа.

Сакам пак да ја видам... Сакам пак... Сакам. Се` се сведува на тоа. Зошто ли не можам да ја заборавам никако ни самиот не знам. Веројатно е до мене нешто. Којзнае што е. Ни јас не знам, не пак некој друг да знае.

И тамам помислив дека моите аудио халуцинации завршија, ете ти ги пак. Кој ќе ги слуша пак тие досадни неразбирливи гласови насекаде?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: She

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
СДК дека сеа заминувам на колоквиум, а се шо ми се врти во глава е вечерашното полуфинале! :banghead
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048 and Kitty
Статус
Затворена за нови мислења.