Љубовта и разликата во годините

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
нема врска тоа.....најбитно е да не биде малолетна.....
***
сега онтопик..татко ми е постар од мајка ми7 години...па шо.....нишо....cheers :D
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Моиве се 5години разлика. Но кога се гледа 15-20 се многу. Они некаде биле 21-26години и еве ги супер и е. Имале време за сѐ е сеа според мене не требало толку млади да се земат. :D
 

rosicka

Нов член
18 март 2012
3
0
1
35
Сигурна сум дека според мене не би била идеална разлика доколку девојката да е поголема од дечкото. Може, една година. Но.. А според мене идеална врска е од 1 година па нагоре, но не да се претерува. Девојката да е 20, а дечкото, читај старец 40.

Јас со мојот дечко сме разлика 3 години, и супер ни оди.
Jas so mojot decko sum razlika edna ipol godina jas sum pogolema od nego , do sega se bese ok ama ..... osekam nekoi izmeni kaj nego
neznam sto i kako da napravam ??
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
нема врска тоа.....најбитно е да не биде малолетна.....
***
сега онтопик..татко ми е постар од мајка ми7 години...па шо.....нишо....cheers :D
Пак ќе повторам; менталитетот од пред 20 год. и денес не е ист. Не може денес тинејџерка што расте со Интернет, мобилни, фејбук мејсбук да се мафта со некој што растел со Нинтендо и флипери. Можи едно време ќе и биди океј, но не можи вечно да го поднаса неговиот стил на живот. Освен ако тој не се спушти на нејзино ниво, но не верувам бидејќи тој веќе тие години ги проживеал.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048

Ultra lady

Полноправен Член
16 април 2012
21
36
13
Мојот е 12 години повозрасен од менее и ме просветли(happy)... а пред некоја година не смееше никој да ми спомне за постаро, сЕ помалечки ми се паѓаа, али ово сад је живот;).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: LMFAO and N|ghtmare_f

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
"Љубовта не познава граници" - рече слонот и се фрли во прегратките на штркот.
оваа реченица доста често ја пишувам, и со то сакам да докажам дека за мене стварно љубовта не познава граници.

иначе коа веќе темава е за разлика у години у љубовта...ќе ги посочам калиопи и васил....идеален пар ми беа...(inlove)
 

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
652
1,916
393
Fukushima
www.gonzo.com
"Љубовта не познава граници" - рече слонот и се фрли во прегратките на штркот.
оваа реченица доста често ја пишувам, и со то сакам да докажам дека за мене стварно љубовта не познава граници.

иначе коа веќе темава е за разлика у години у љубовта...ќе ги посочам калиопи и васил....идеален пар ми беа...(inlove)
пхахахаха Калиопи и Васил идеален пар :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: True_Blood

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Пак ќе повторам; менталитетот од пред 20 год. и денес не е ист. Не може денес тинејџерка што расте со Интернет, мобилни, фејбук мејсбук да се мафта со некој што растел со Нинтендо и флипери. Можи едно време ќе и биди океј, но не можи вечно да го поднаса неговиот стил на живот. Освен ако тој не се спушти на нејзино ниво, но не верувам бидејќи тој веќе тие години ги проживеал.
Според тебе кој е попаметен?
Нема врска бете , мешаш баби со жаби.
Ако нивниот IQ и начинот на размислување и согледување на работите се поклопува, нема врска со што пораснале.
Бај д веј познавам типови што имаат и по 50 години и почесто излегуваат од тебе и од мене во дискотеки, немој да мислиш дека се затуперни и сеуште живеат во комунизмот.
 

ShakaZulu

Староседелец
19 февруари 2012
432
886
1,103
И тогаш се појавуваат Т.Б Трачери со Maма не ти дава ...


Искрено до +/- 7 сметам е ок, повеќе или помалку само друштво или пријателство... Не дека не сум посакал да сум закаснел со раѓањто бар за некои 5-6 години ама и да се биде титов пионер во последните генерации не е лошо верувајте :D