Љубовта и разликата во годините

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Оххх Калиопи и Васил каков пар беа можеме посебна тема да отвориме за нив и се што ке има во неа да се изнапише.
Имам се изјаснето веке дека во некои случаеви разликата во години не се приметува.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo and Nightmare_f

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
И тогаш се појавуваат Т.Б Трачери со Maма не ти дава ...

Искрено до +/- 7 сметам е ок, повеќе или помалку само друштво или пријателство... Не дека не сум посакал да сум закаснел со раѓањто бар за некои 5-6 години ама и да се биде титов пионер во последните генерации не е лошо верувајте :D

и колку сме разлика јас и ти...да си знам:D у која група ќе сум :) :p
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ShakaZulu

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Нема разлика во години и не признавам таков муабет,секој си има право да си биде со кој сака колку да е постар или помал ако осеќа дека има нешто меѓу нив.
Нека живее љубовта и слободата.
 

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
381
301
63
Или колку навистина љубовта не познава граници?
Која е најсоодветна, прифатлива, потребна, нормална, пожелна разлика во годините?
Што помислувате за врска помеѓу постара жена и помлад маж и обратно, за прилично постар маж и млада жена?
Љубовта не познава граници. Сите што се над 18 години, мислам дека се доволно зрели да одлучат дали некој им се допаѓа или не. Некој се палат на постари, некој на помали... тоа е индивидуално, само секако, сите да бидат над 18 години. И јас не би прифатил на пр. кога девојката би имала 16 години а мажот 32... иако има и многу такви случаеви.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: VULKAN-PEPEL and Ghtalpo

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Секако дека љубовта нема граници... но има и претеризам. Оние холивуд-идиотите ... „56 годишен човек се оженил со својата 19 годишна девојка“ . И тука добивам мислење ... што све се прави по светов за ебената пара. Толерирам до 6-7 години, не е битно дали жената ќе е помлада или мажот, но таа венчавка да биде од љубов, а не за некое материјално богатство.
 

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
381
301
63
Секако дека љубовта нема граници... но има и претеризам. Оние холивуд-идиотите ... „56 годишен човек се оженил со својата 19 годишна девојка“ . И тука добивам мислење ... што све се прави по светов за ебената пара. Толерирам до 6-7 години, не е битно дали жената ќе е помлада или мажот, но таа венчавка да биде од љубов, а не за некое материјално богатство.
Кажав јас. Таа 19 годишна е веќе полнолетна, и е доволно созреана за да одлучи дали некој и се допаѓа или не. Тоа не би требало тебе да ти пречи, секој си го живее животот како што сака. :)
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Кажав јас. Таа 19 годишна е веќе полнолетна, и е доволно созреана за да одлучи дали некој и се допаѓа или не. Тоа не би требало тебе да ти пречи, секој си го живее животот како што сака. :)
Можда си и у право, брат. Но, како ќе функционира тој брак, ако матријалното богатство му е поткрепа?! Парите се релативна работа, денес ги имаш, утре ги немаш ... Не е тоа тоа.
 

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
381
301
63
Можда си и у право, брат. Но, како ќе функционира тој брак, ако матријалното богатство му е поткрепа?! Парите се релативна работа, денес ги имаш, утре ги немаш ... Не е тоа тоа.
Тие најдобро си знаат. Ако тие се среќни и задоволни, зошто мене би ми пречело..

И секако, тука и парите си имаат свој предности, но како што мислат така нека прават. Нивен е животот. :kafe