Сакам да кажам/прашам (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
696
93
34
Скопје
Денов е прекрасен :) отидов јас да се повозам малку со точакот што ми дреме на тераса од летото :D
Се вратив од вожњата :D супер си поминав, навистина е преубаво времево :) само што сообраќајната култура ни е никаква...јас возам по велосипедска патека, а господата таму си шетаат па уште очекуваат јас да се помрднам за да си продолжат. Чекај бе, се знае за што служи велосипедската патека...и самиот збор кажува. Една па ама намќоресто ме погледна, затоа што за малку ќе ја поткачев со велосипедот. Ич не ми е гајле, нека гледа кај оди. Значи, веднаш до велосипедската е пешачката патека и пак они се бутаат тука, а пешачката празна. Јас си чекам на црвено (секако станата од велосипедот), овие си поминуваат никого не тиит ни два посто...на кејот е добро, не ни се мешаат пешаците доле...најверојатно знаат дека на кеј нема многу трте-мрте, сите сме забрзани па...кој сака нека пешачи доле :D но воглавно супер си поминав и после пак ќе излезам :)
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
до кога че бидам бе рамо за плачење...дежурен психијатар и се по список...да не велам черга за нозе бришејне у пм се да фати....
како кога мене ми е тешко не трујам некого........
Александро ако дечкото те оставил не мора мене да ме трујаш зашто можел да те остави. прашај го него, не мене....
После онадење нема каење........најди си друг пич:cenzura материн.....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Се избањав, одамна се намв бањато во недела. Се средив малку ја за:cenzura едната веѓа, но се тешам дека е добра. :D
Ми остана уште да повторам 2-3 лекции, а книга не ми се фаќа, после околу 5 ќе повторам. :)
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,420
1,153
сдк дека на времето немавме шпански, индиски, турски и такви слични :cenzura серии
додуша ја имавме „Династија“ :D
ама и „Штити ме:cool:
 

She

Истакнат Член
17 февруари 2012
301
569
393
Знаеш дека е недела кога наместо аларм те буди правосмукалка. :(
А недела што почнува со сонце, кафе и цимет не може да биде лоша, освен нели кога за 2 неедели имаш колоквиум и тон интеграли за решавање.

Во исчекување на новости.
Тој ме барал синоќа во три, колку патетично! Добро е што ми бил без звук телефонот, инаку ќе му кажев да крши глава!

Мораме да престанеме со циничното зборување за добри делла кои ги правиме, и да оставиме тие да зборуваат за нас.

Промените се еден добар показател дека живееме. И покрај се‘, убаво е.
 

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,635
113
Македонија
Шо е ова коа треба да почекате 10 секунди за да напишете нешто ова она..или ако напишам 2 поста во кратко време некад и 40 секунди треба да чекам...WTF is this shit...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sugar and mAcIkA
Статус
Затворена за нови мислења.