Книги кои НЕ би ги препорачале!

Bibi@

Староседелец
Најфотограф
1 март 2012
399
743
1,103
Јас не ја препорачувам "Голата пионерка"- Михаил Кононов .... многу напорна.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Лејди М

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Содржината е интересна , стилот ( според мене) е ужасен.
тоа е само поради тоа што на Балзак не му ни било гајле за мислењето на другите околу неговиот стил. Тој сакал детално да ја прикаже секоја ситуација и читателот да добие што е можно појасна слика за местото и случувањето, па затоа го опишал секое камче. Мене баш ми се допаѓа тоа.

Јас не би ги препорачал за читање „Tајната“ (од незнам кој), „Моќта на потсвеста“ и сите такви досадни книги кои немаат никаква врска.
 

Snape

Истакнат Член
14 февруари 2012
285
401
63
28
Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry
тоа е само поради тоа што на Балзак не му ни било гајле за мислењето на другите околу неговиот стил. Тој сакал детално да ја прикаже секоја ситуација и читателот да добие што е можно појасна слика за местото и случувањето, па затоа го опишал секое камче. Мене баш ми се допаѓа тоа.

Јас не би ги препорачал за читање „Tајната“ (од незнам кој), „Моќта на потсвеста“ и сите такви досадни книги кои немаат никаква врска.
Ипак тој е ствар укуса , само си го кажувам моето мислење.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ГоспоТ

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
"Гуливеровите патувања" мислам дека беше од Џонатан Свифт. По досадно нешто за читање нема.. :eek:
Книгата ми е една од поомилените што досега сум ги прочитал во средно. (happy) Иначе исто не би ја препорачал Шагринска Кожа :nah
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheQueen

zombie#

Полноправен Член
11 април 2012
72
65
18
29
Дневникот на Ана Франк.. Подосадно нешто немам прчитано.
 

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Не би ги препорачала книгите во стилот на Нора Робертс (иако знам дека многу нема да се согласат со мене) не сакам вакви американски романчиња, или пак од Гијом Мисо мене тие книги не ми беа ништо посебно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Не би ги препорачала книгите во стилот на Нора Робертс (иако знам дека многу нема да се согласат со мене) не сакам вакви американски поманчиња, или пак од Гијом Мисо мене тие книги не ми беа ништо посебно.
Со тек на време ги израснав. Нора имам прочитано една книга, премногу ми е едноставна и предвидлива. Гијом првите 3, тогаш читав за релаксација ама сеа гледам не би ми праел ќеф.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: She

zombie#

Полноправен Член
11 април 2012
72
65
18
29
Навистина не ти се допадна?
Да. 90 % од книгата е кој со кој се скарал, кој бил болен, па глупостите на онаја госпожана од другото семејство со нив шо е. Не знам.. Премногу монотона ми е. Сакам книга во која постојано ина нешто ново :)