Книги кои НЕ би ги препорачале!

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
Зошто и под кој основ НЕ би препорачале некоја Книга?
- Јас никогаш во животот не би ја препорачала ни на душман што се вели "Уживање во злосторството - Маркиз де Сад"
Книгата е најпсихопатско нешто што го имам прелистано (зошто не е во ред да се читаат такви книги, доколку не претендираш т.е идеализираш самиот писател на ова мизерно дело!)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
"Гуливеровите патувања" мислам дека беше од Џонатан Свифт. По досадно нешто за читање нема.. :eek:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Nightmare_f

Snape

Истакнат Член
14 февруари 2012
285
401
63
28
Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry
"Гуливеровите патувања" мислам дека беше од Џонатан Свифт. По досадно нешто за читање нема.. :eek:
Мене па баш ми беше интересна:D , а книга која јас никогаш не би ја препорачал е Шагринска Кожа од Оноре де Балзак значи книгата ем е досадна а и за да разбереш ти треба мозок на Ајнштајн :eek
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: foREVer

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Мене па баш ми беше интересна:D , а книга која јас никогаш не би ја препорачал е Шагринска Кожа од Оноре де Балзак значи книгата ем е досадна а и за да разбереш ти треба мозок на Ајнштајн :eek
Таа ми беше па малце интересна. :D Колку повеќе желби посакува толку се повеќе се намалува кожата па и животот негов. :eek
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31

Snape

Истакнат Член
14 февруари 2012
285
401
63
28
Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry
Таа ми беше па малце интересна. :D Колку повеќе желби посакува толку се повеќе се намалува кожата па и животот негов. :eek
Содржината е интересна , стилот ( според мене) е ужасен.
 

Lorejn

Полноправен Член
15 февруари 2012
68
82
18
Мене па баш ми беше интересна:D , а книга која јас никогаш не би ја препорачал е Шагринска Кожа од Оноре де Балзак значи книгата ем е досадна а и за да разбереш ти треба мозок на Ајнштајн :eek

Шагринска Кожа ко ја зачитав ми беше досадна и ја оставив, ама откако ми ја раскажаа баш ми се допадна и дури раскажаното го прераскажав. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sagittarius

The puss in boots

Староседелец
27 февруари 2012
221
147
1,043
27
Охрид
Мене па баш ми беше интересна:D , а книга која јас никогаш не би ја препорачал е Шагринска Кожа од Оноре де Балзак значи книгата ем е досадна а и за да разбереш ти треба мозок на Ајнштајн :eek

леле најдосадната книга у живот шо ја иам прочитано :eek на почеток нишо не се дешават ама после кон последните страни е инстересна :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky and Sagittarius