Собиранки.... (договарање - тука)

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Wow :)
Намали со омразата бре човек... диши. Кој фалус се заморуваш со мене и Телема? Ти смета Телема? Се плашиш за „омладината“ немој Телемити ќе станат? Нема сите да бидат Телемити, не му се сеќирај, па тоа е внатрешна работа, не е нешто од надвор...
Кај припаѓам ти не си ни сонувал. Држи си таквите мисли во главата.

Да ги најдеш сите постови! Да седнеш и да бараш! По време, по дијалог се да најдеш, ајде :)

Да барам и јас постови од Кајгана каде си составувал текстови како да си напален тинејџер налутен бидејќи нешто не оди по неговата замисла? Колку глупости и простачки размисли си упатувал и тоа бидејќи некој решил да биде Телемит... што тебе не треба да те тангира воопшто!
И треба да внимаваш што пишуваш и да престанеш да навредуваш... бидејќи е глупо.

Пак ќе кажам: не ви го знам муабетот по пораки што го правите. Секој сам е одговорен за своите зборови и дела.
Светец прогласува човекот... така да, не верувај во светци.

Јас тоа што сум дознал низ годините за тебе, @Abraxas е најмалку крив за тоа. Но ако сметаш дека е крив, обвинувај го...
Што ќе добиеш со тоа, ти си знаеш.

Ниту еден пророк нема да ти одговори на форум. Мртви се. :)
Да прашуваш христијански пророци, ќе ти се најдат „толкувачи“ кои знаат повеќе од самите пророци и ќе ги „оживеат“ со глупости пишување.

Знаеш ти таков еден, што коментираше свети книги како биле што биле... им ги ремети коските на мртвите пророци. ;)

А за седенки - ќе видиме во иднина. :) Можеби бројот на одлични луѓе со отворени умови, позитивни ќе ја покријат твојата омраза доволно за да не те забележам на такви собиранки... се си бидува.
Иако потешко - форумите изумираат.


 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Abraxas

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Една порција пуканки ве молам... Читам нешто се "пука" тука.
Ајде дечки олабавете со навреди и онака се бескорисни. Дружете си и она секој има право да верува и биде наклонет кон разни филозофии.
На крај секогаш се сведува на едно. Или си човек или човечноста ни фали.
 

-alf-

Староседелец
28 август 2015
346
158
1,053
92
Тоа што немам влакна на јазикот не значи дека неможам да контролирам емоции. Ако си гнаса, јавно и лично ќе ти кажам дека си гнаса. Човек што намерно лаже со цел свесно да наштети е гнаса, бедник! А ти отворено лажеше дека сум ти кажал име и презиме на Хептаграм ХI. Уште една лага е тоа дека сум ти се заканувал дека ќе повикувам демони и слични глупости.... Слободно најди го постот и ќе се види дека се повикувам на овој цитат:

,,...Магичарот е израз нa волјата од Универзумот: наметливците создаваат побуна и страдаат. Да се спротиставиш на вистински Магичар е исто така глупо како да си ставил раката на циркуларна пила што е во движење. Но, оној што останал без рака ја обвинува пилата."

Извадок од книгата: “Препород на Магиката” од Алистер Кроули, достапна и на македонски јазик.

Link

Пак ќе нагласам - Не е ова поради никакво откривање лични ствари за тебе, ти едноставно сфати дека нема ништо да извлечеш од мене, па мораше да најдеш изговор за да бидеш ,,изненаѓен и увреѓен"
Тоа дека си подло човече е логичен заклучок и нема врска со никакви емоции.

Не се работи дали имаш или немаш влакна на јазикот, тука за тоа дека губиш контрола , ти се спојуваат жичките , темно ти е пред очи...како сакаш наречи го. На пример , човек без влакна на јазикот никогаш не би се заканувал, тој плеска во лице и продолжува..а еве ти што ми напиша во приватна порака ...цитирам ....(ќе го искористам целиот свој потенцијал како магичар за да те уништам!) затворен цитат.
А во најкратка форма кажано, целта на магичар е да се заповедаат духовите.
Значи ти од она кое си го научил како магичар ќе заповедаш духови (тука спаѓаат демони и ангели) да ме уништиш...така?
Бидејќи ќе продолжам да ве деградирам.:(
Цело време користам цитати од ваши книги..како она рецептот за колачињата замесени во крв и некоја сомнителна супстанца, ваш член убива извикувајќи дека е Алистер Кроули, од ваши форуми постирам како членовите прашуваат како и до кој степен да го дркаат за да паднат во транс и да си поразговараат со ангелот чувар, а тоа го класифицираш во лага..чудно како вода во ушите да имаш.


Да , ти ми кажа кој е Хепта, како иначе јас би знаел...? Слабо логика!

Ова цитатот со циркуларот, како штит пред очи си го ставаш....зборови , надминати се,ама гледам за друг имаат битен ефект ,тие ќе те штитат , со нив ќе заплашуваш, ќе ги користиш како меч, но вистинското прашање е против што тоа се бориш?


За какви информации зборуваш?Што тоа ти знаеш , а мене ми е битно? Копи - паст си целиот, ништо во тебе битно нема.


Ако немате со што да се одбраните , а одбрната ви е само еден збор ..лага, ви остана да го нападнете алф ,а тука послужија тие информации кој си ги пренел или Хепта ти ги барал (небитно), тоа ти беше најголема грешка.
Но,ако е вистина дека ти умееш емоции да контролираш, ќе ти поверувам ако се извиниш за заканата која ми ја прати во ЛП.(постирана погоре):kafe




 

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
792
1,133
44
www.oto-mk.net
Не се работи дали имаш или немаш влакна на јазикот, тука за тоа дека губиш контрола , ти се спојуваат жичките , темно ти е пред очи...како сакаш наречи го. На пример , човек без влакна на јазикот никогаш не би се заканувал, тој плеска во лице и продолжува..а еве ти што ми напиша во приватна порака ...цитирам ....(ќе го искористам целиот свој потенцијал како магичар за да те уништам!) затворен цитат.
А во најкратка форма кажано, целта на магичар е да се заповедаат духовите.
Значи ти од она кое си го научил како магичар ќе заповедаш духови (тука спаѓаат демони и ангели) да ме уништиш...така?
Бидејќи ќе продолжам да ве деградирам.:(
Цело време користам цитати од ваши книги..како она рецептот за колачињата замесени во крв и некоја сомнителна супстанца, ваш член убива извикувајќи дека е Алистер Кроули, од ваши форуми постирам како членовите прашуваат како и до кој степен да го дркаат за да паднат во транс и да си поразговараат со ангелот чувар, а тоа го класифицираш во лага..чудно како вода во ушите да имаш.


Да , ти ми кажа кој е Хепта, како иначе јас би знаел...? Слабо логика!

Ова цитатот со циркуларот, како штит пред очи си го ставаш....зборови , надминати се,ама гледам за друг имаат битен ефект ,тие ќе те штитат , со нив ќе заплашуваш, ќе ги користиш како меч, но вистинското прашање е против што тоа се бориш?


За какви информации зборуваш?Што тоа ти знаеш , а мене ми е битно? Копи - паст си целиот, ништо во тебе битно нема.


Ако немате со што да се одбраните , а одбрната ви е само еден збор ..лага, ви остана да го нападнете алф ,а тука послужија тие информации кој си ги пренел или Хепта ти ги барал (небитно), тоа ти беше најголема грешка.
Но,ако е вистина дека ти умееш емоции да контролираш, ќе ти поверувам ако се извиниш за заканата која ми ја прати во ЛП.(постирана погоре):kafe
Лажеш гнасо! Никогаш не сум ти кажал ни име ни презиме на Хептаграм! Никогаш! Бедник гнасен!
Ти реков и тогаш, ќе ти повторам и сега ако толку ти е дадено да разбереш! Не ми е воопшто битно дали тоа ќе го сфатиш како закана, покана, информација или како и да го наречеш, ако се обидеш да ме нападнеш, да удриш по мојот интегритет, достоинство, чест.....ќе те уништам, и ти нагласив и како! Затоа ти го постирав цитатот, да не помислиш дека ќе паднам на тоа ниво да валкам раце на гнаса како тебе...е сега дали толку си кадарен да разбереш или така ти одговара, ти си знаеш. Лагата од твоја страна е што тврдеше дека ќе сум повикувал демони или слични глупости!

Теши се ти и понатаму дека сум копи паст, за твое добро ти кажувам да престанеш со подли и ниски обиди да ни наштетиш, затоа што штетата ќе си ја осетиш на сопствената кожа!

Оди барај си помош, десет години ми дишеш во врат, од форумот виртуел македонија, па преку кајгана, се до овде! Тоа е болест, опсесија....лудило! Цела деценија да се обидуваш преку лаги и манипулации да деградираш нешто или некого....
 

-alf-

Староседелец
28 август 2015
346
158
1,053
92
Лажеш гнасо! Никогаш не сум ти кажал ни име ни презиме на Хептаграм! Никогаш! Бедник гнасен!
Ти реков и тогаш, ќе ти повторам и сега ако толку ти е дадено да разбереш! Не ми е воопшто битно дали тоа ќе го сфатиш како закана, покана, информација или како и да го наречеш, ако се обидеш да ме нападнеш, да удриш по мојот интегритет, достоинство, чест.....ќе те уништам, и ти нагласив и како! Затоа ти го постирав цитатот, да не помислиш дека ќе паднам на тоа ниво да валкам раце на гнаса како тебе...е сега дали толку си кадарен да разбереш или така ти одговара, ти си знаеш. Лагата од твоја страна е што тврдеше дека ќе сум повикувал демони или слични глупости!

Теши се ти и понатаму дека сум копи паст, за твое добро ти кажувам да престанеш со подли и ниски обиди да ни наштетиш, затоа што штетата ќе си ја осетиш на сопствената кожа!

Оди барај си помош, десет години ми дишеш во врат, од форумот виртуел македонија, па преку кајгана, се до овде! Тоа е болест, опсесија....лудило! Цела деценија да се обидуваш преку лаги и манипулации да деградираш нешто или некого....
Пак ти се стемни,а?
Седни, напиј се малку вода.
Ништо од контрола на емоции.

Ајде, да си дојдеш на себе малку , па ќе продолжиме.

Ќе раскажам како ми пренесе кој е Хепта...ти само диши сега , исклучи интернет, одмори малку.:)

Покасно или утре ќе продолжиме.
 

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
792
1,133
44
www.oto-mk.net
Пак ти се стемни,а?
Седни, напиј се малку вода.
Ништо од контрола на емоции.

Ајде, да си дојдеш на себе малку , па ќе продолжиме.

Ќе раскажам како ми пренесе кој е Хепта...ти само диши сега , исклучи интернет, одмори малку.:)

Покасно или утре ќе продолжиме.
Не се труди, не ти оди сарказмот, полошо ти оди дури и од лажењето. Да сум ти кажал јас име на Хептаграм, ти досега сто пати ќе го напишеше, објавеше и кажеше.
Ти си за жалење.....сериозно. Не знам само што ти се врти во таа твоја глава....што мислиш дека постигнуваш со ова?! Со лагиве?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хептаграм XI

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Wow која сага ова испадна со Хептаграм и имиња и знаење ... :) Што е битно?
Ќе раскажам како ми пренесе кој е Хепта...ти само диши сега , исклучи интернет, одмори малку.
.
@Abraxas предавнику, ќе те уништам итн итн ... ахахахаа :D
А јас си чувам идентитет ко светиња, не одам на собиранки, забави само за да останам непознат и најбитното од Хептаграм на виртуелниот простор да е блогот и размислите за Телема... а не кој е оној зад овој аватар.

@-alf- па на толку години муабетење, ти ме знаеш и барем еднаш да ми кажеше во порака: Хепта, знам кој си: ти си тој и тој...
Веднаш да знаев дека Абраксас ме предал на „непријателот“ кој што ќе ме уништи со 11 удари на тастатураата! :)
Ќе правевме веднаш кафе... вака, ништо.

Намалете бре со овие глупи муабети... јас не знам што не се најдете двајцата некаде и сета оваа омраза распалете ја или во боксерски ринг или кошарка... да ви помине...

Ете ви добра собиранка, со пуканки со се... и јас ќе дојдам да видам кој ќе победи!
 

-alf-

Староседелец
28 август 2015
346
158
1,053
92
Не се труди, не ти оди сарказмот, полошо ти оди дури и од лажењето. Да сум ти кажал јас име на Хептаграм, ти досега сто пати ќе го напишеше, објавеше и кажеше.
Ти си за жалење.....сериозно. Не знам само што ти се врти во таа твоја глава....што мислиш дека постигнуваш со ова?! Со лагиве?
Хепта во облаци го кренавме.:)

Има две - три причини зошто не сум раструбил.
1.Не сум шпиун..како тебе.
2.Хепта веднаш би напуштил форуми...ќе нема кој да ти удира лајкови.
3.Не е толку битна личност.

Но, по муабетов ти незнаеш дека се имаме видено со него, чиста случаност на една бензиска пумпа..за малку ќе му се обратев наместо со име, со никот..ама знаеше и тој , кој сум.
Не ти кажал? :kafe

Сега ви се обраќам на двајцата, уште еднаш да не сте помислиле ,а камо ли да напиште лична работа поврзана со алф, пишувајте , дебатирајте за темата ,, не за мене...

Се разбрав ме?

Да не заборава , како го издаде брат ти.
Имаше тој предавање со женаму во тандем во еден кафич , незнам како се вика.Знам дека беше декориран како библиотека.
Јас и ти пиевме пиво на маса.Почна предавањето тој се престави, а јас слабо памтам имиња..небитно, заврши предавањето си отидов ме.
Јас и ти повторно се видовме овој пат во Галерија, те прашав за името бидејќи не го запамтив ти го кажа, јас прашав дали е тој Хепта ,а ти климна со глава.
:kafe
 

-alf-

Староседелец
28 август 2015
346
158
1,053
92
Wow која сага ова испадна со Хептаграм и имиња и знаење ... :) Што е битно?

@Abraxas предавнику, ќе те уништам итн итн ... ахахахаа :D
А јас си чувам идентитет ко светиња, не одам на собиранки, забави само за да останам непознат и најбитното од Хептаграм на виртуелниот простор да е блогот и размислите за Телема... а не кој е оној зад овој аватар.

@-alf- па на толку години муабетење, ти ме знаеш и барем еднаш да ми кажеше во порака: Хепта, знам кој си: ти си тој и тој...
Веднаш да знаев дека Абраксас ме предал на „непријателот“ кој што ќе ме уништи со 11 удари на тастатураата! :)
Ќе правевме веднаш кафе... вака, ништо.

Намалете бре со овие глупи муабети... јас не знам што не се најдете двајцата некаде и сета оваа омраза распалете ја или во боксерски ринг или кошарка... да ви помине...

Ете ви добра собиранка, со пуканки со се... и јас ќе дојдам да видам кој ќе победи!
Зошто во порака, еве утре кај тебе на работа кафе да пиеме, ти одговара?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хептаграм XI

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Хепта во облаци го кренавме.:)
:D
Јас те немам видено во живо. Ни во град, ниту во твојата населба ниту во цело Скопје... не пак на бензинска. :)
Се мислам дека имаш погрешен човек „на мета“ по муабетов... ако @Abraxas ти повтрдил со глава „да да тоа е Хепта“ се мислам дека е било сарказам за да не заморуваш :)

И не се заканувај... не можеш ништо да направиш. Најди каде имам јас напишано нешто за тебе лично? Хм?
Сам се издаваш и пишуваш по форуми за себе си, човек те чита, сфаќа што сакаш да кажеш и одгатнува дали си женет, разведен, кога си почнал да се губиш со своите сказни за богови, синови, детето раѓање... дали имаш деца, дали не, што како...
Тоа е затоа бидејќи ти својот приватен живот го сметаш за апсолутна мерка за сите други и твоите соништа и идеали ни ги презентираш како апсолутна вистина!
А тоа што го зборуваш го има во многу книги, но јас лично не сакам да те едуцирам и да ти покажувам што од каде е дојдено...
Бидејќи тогаш твоето его ќе најде нов начин да блада.

Ти не знаеш да ги слушаш/читаш соговорниците... но затоа некои знаат и внимаваат што, кога и како се зборува за работите.

Треба ти да намалиш со омразата кон @Abraxas , кон мене и било кој човек што е Телемит. Едноставно помири се со тоа дека твоите наследници ја имаат можноста да бидат Телемити и да знаат повеќе од тебе (нормално е да знаат повеќе)!
Да се помириш дека постои Телема. Дека некој сака да зборува за тоа...
Твоето дрдорење и стварање тензија ти се одбива од глава и ти вината ја бараш кај нас...

Диши.

Може. Утре на работа кај мене. Кафе. Да видам кој сум навистина јас во твоите очи. :)
Се надевам дека нема да бидеш натепан заради вознемирување...


П.С. Разбрав ме се пишува „РАЗБРАВМЕ“ - заедно. И во иднина „кој“ е еднина. Додека „кои“ е множина.
Не бидете неписмени од такт ме вадите.
 
Последна промена: