Собиранки.... (договарање - тука) | Црнобело Форум

Собиранки.... (договарање - тука)

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
792
1,133
42
www.oto-mk.net
Кажав што имаше да се каже, времето ќе покаже дали ќе го почитувате или не тоа што го барам.
Времето ќе каже и нешто за тоа што ти го сметаш за закана.
Намерата е слика на човечкиот карактер, ја отсликува човечката душа... Твоите намери ти најдобро си ги знаеш, другите може да ги излажеш, себе си не
 

-alf-

Староседелец
28 август 2015
346
157
1,053
90

Ти кажа и @Abraxas сарказмот ти е добар колку и англискиот.
Батали, не мора да си и мудар и шегобиец , се во едно... Многу е тоа за еден човек :)

И пак стара шема...

Нема поправање. Те оставам на @Abraxas
И твојот прогон на тоа кој е Хептаграм XI.
Останува да видиме , дали вие ќе се поправите.:)
 

-alf-

Староседелец
28 август 2015
346
157
1,053
90
Времето ќе каже и нешто за тоа што ти го сметаш за закана.
Намерата е слика на човечкиот карактер, ја отсликува човечката душа... Твоите намери ти најдобро си ги знаеш, другите може да ги излажеш, себе си не
Почна да филозофираш без копи-паст.:frantic
 

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
792
1,133
42
www.oto-mk.net
Почна да филозофираш без копи-паст.:frantic
Откачи се од мене, оди барај помош, лечи се ако не можеш. Десет години се влечеш по форуми и теми да ми попуваш што правам, како правам и дали грешам!
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,235
2,326
1,153
Skopje
www.facebook.com
Вие и на Виртуал Македонија сте биле? Како не сум ве приметила таму :)

@Хептаграм XI гледаш дека некогаш анонимноста колку може да ги комплицира работите, двајца се скараа за тебе. :)
Барем девојки да беа, а не мажи :D
Малку шала оти гледам ептен сериозна сте ја направиле работава, камо да бевме толку сериозни кога во прашање беа собиранките. :/
 

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,880
942
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Хаос.Но тие двајца одамна не се мирисаат, а Хепта е најмалата причина за тоа... и мислам дека да нема закони би се степале некаде покрај Вардар на стари години :)
Е тоа би било a sight to remember :D

А најинтересно е што јас знам дека @Abraxas никогаш не би кажал кој, или кои ајде нека биде во множина заради проектот Хептаграм XI, реално стои зад ова Хептаграм XI, бидејќи е небитно ... :)
И замисли некој тебе да ти се бувни ненајавено и да ти зборува сешто од форумов, за Хептаграм XI за Тeлема, а ти не знаеш ништо за тоа бидејќи не си тој лик што човекот мисли дека си? Забегано нели?
Лудница...

Јас сум "таен" токму заради вакви работи (имав лошо искуство 2003-та) и не одам на секакви собиранки - да не ме заморуваат луѓе и да ми се закануваат бидејќи сум тоа што сум по моја волја. Беспотребни компликации на самиот живот е тоа ...

Јас сум многу сериозен околу собиранките, инаку ќе дојдев и на вашата собиранка од 4-5 луѓе... но јас морам да знам со кој седнувам на маса, со какви личности. И не градам лажна слика дека имам позитивен став за некој реален лик кој што седи зад овие виртуелни аватари... посебно кога со години читам глупости и омраза од тие ликови.

 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

-alf-

Староседелец
28 август 2015
346
157
1,053
90
Вие и на Виртуал Македонија сте биле? Како не сум ве приметила таму :)

@Хептаграм XI гледаш дека некогаш анонимноста колку може да ги комплицира работите, двајца се скараа за тебе. :)
Барем девојки да беа, а не мажи :D
Малку шала оти гледам ептен сериозна сте ја направиле работава, камо да бевме толку сериозни кога во прашање беа собиранките. :/
Не се скарвме за него, туку тој е колатерална штета.:)
 

-alf-

Староседелец
28 август 2015
346
157
1,053
90
Хаос.Но тие двајца одамна не се мирисаат, а Хепта е најмалата причина за тоа... и мислам дека да нема закони би се степале некаде покрај Вардар на стари години :)
Е тоа би било a sight to remember :D

А најинтересно е што јас знам дека @Abraxas никогаш не би кажал кој, или кои ајде нека биде во множина заради проектот Хептаграм XI, реално стои зад ова Хептаграм XI, бидејќи е небитно ... :)
И замисли некој тебе да ти се бувни ненајавено и да ти зборува сешто од форумов, за Хептаграм XI за Тeлема, а ти не знаеш ништо за тоа бидејќи не си тој лик што човекот мисли дека си? Забегано нели?
Лудница...

Јас сум "таен" токму заради вакви работи (имав лошо искуство 2003-та) и не одам на секакви собиранки - да не ме заморуваат луѓе и да ми се закануваат бидејќи сум тоа што сум по моја волја. Беспотребни компликации на самиот живот е тоа ...

Јас сум многу сериозен околу собиранките, инаку ќе дојдев и на вашата собиранка од 4-5 луѓе... но јас морам да знам со кој седнувам на маса, со какви личности. И не градам лажна слика дека имам позитивен став за некој реален лик кој што седи зад овие виртуелни аватари... посебно кога со години читам глупости и омраза од тие ликови.
WOW позади никот била цела екипа телемити???:rofl
Море Хепа , оддамна се знае дека твојата женичка го користи истиот профил, кутрата само тешко и оди да го прикрие својот женски памет.Ова беше поизразено лани на кајгана.Фамилијарен бизнис! Кој ви плаќа да го реализирате овој проект за да се шири сектата?

Хепта , треба повторна да се вратиш наназад и самиот увери се дека неправедно црекаше брат ти дека сум лажго и измислувам работи, но се покажа токму спротивното,само со еден пост си ги префрли сите обвинувања на своја глава...откако раскажав како те предаде тој го потврди тоа со следниот пост.
:rofl Ако, ако мисли си ти дека тој е Хептаграм :rofl
Само да ја ублажи работата ја префрли топката дека тој некој, не бил Хепта , односно дека мене ме лажел.Каков идиот!:(
 

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,880
942
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Ама ти уште бладаш иако добронамерно ти е кажано дека јас не сум се видел со тебе ни на бензинска ниту сум држел предавања некаде? wow, на лудоста твоја нема крај.

Ништо не знаеш за Хептаграм XI.

Што бидна со кафето море? :) Или сега некако не било баш како што ти мислиш? Се размисли? Или сега нечија жена ќе заморуваш мислејќи дека Хептаграм XI се поеќе луѓе, бидејќи јас така напишав, дека тој твој „брачен пар“ стои зад Хептаграм XI?

Кој знае кој брачен пар ќе малтретираш и ќе го следиш.. :kafe

Го чекам тој момент кога ќе отидеш и ќе заморуваш луѓе кои ти мислиш дека се Хептаграм XI :giggle
Можеби и на вести ќе те има... тогаш сите ќе знаат кој си и јас ќе можам јавно да зборувам кој се ме заморувал низ годините без да го интересира Телема!

Не знам зошто ти треба ова плеткање, навистина... сакаш да знаеш навистина кој е Хептаграм XI? Не може. Не си заслужил.
Злобен си, расипан и подлец кој што на 40 години се губи на форуми бидејќи запнал да се расправа какви биле Телемитите и тоа цела декада... како да ти имаш некаква моќ да промениш било што.
Промени си го животот, батали не нас!

Не си мрднал ни чекор во вистинска насока...

Затоа бидејќи си таков каков што си: кога ќе те снема тебе заради проблеми во реалниот живот, ќе дојдам јас на таа собиранка :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Abraxas

-alf-

Староседелец
28 август 2015
346
157
1,053
90
Ама ти уште бладаш... wow :)
Абе собери се 40 години ќе правиш, не прави будала од себе си...

Ништо не знаеш за Хептаграм XI. Тоа се твои идеи за да си смириш душата дека овој што сега пишува тука, знае премногу за твојот живот и пред 2017 а и после 2017-та :)
Едноставно сум дознал. И ништо поеќе, тоа е тоа... ликот што ме навредува тука, не е алф, туку човек од крв и месо и затоа ти е простено за сето дрдорење глупости, бидејќи знам кој си и што си... ништо страшно.

Што бидна со кафето море? :) Или сега некако не било баш како што ти мислиш? Се размисли? Или сега нечија жена пак ќе заморуваш мислејќи дека Хептаграм XI се поеќе луѓе, бидејќи јас така напишав?

Кој знае кој брачен пар ќе малтретираш и ќе го следиш... забеганост левел 13 :)
Го чекам моментот кога ќе отидеш и ќе заморуваш луѓе кои ти мислиш дека се Хептаграм XI :)
Можеби и на вести ќе те има... тогаш сите ќе знаат кој си и јас ќе можам јавно да зборувам кој се ме заморувал низ годините без да го интересира Телема!

Не знам зошто ти треба ова плеткање, навистина... сакаш да знаеш навистина кој е Хептаграм XI? Не може. Не си заслужил.
Злобен си, расипан и подлец кој што на 40 години се губи на форуми бидејќи запнал да се расправа какви биле Телемитите и тоа цела декада...
А не си мрднал ни чекор во вистинска насока...

Затоа бидејќи си таков каков што си: кога ќе те снема тебе заради проблеми во реалниот живот, ќе дојдам јас на таа собиранка :)
Не отидов, работните обврски не ми дозволија.Морав за Кочани да заминам.;)
А ти од кај знаеш дека не се реализира средбата?

Не е убаво да ги извртуваш работите, цела година знам дека фамилијарно си се логирате , па не сум ти префрлил, ниту сум те замарал како што викаш,но затоа ти добро го искористи шпиунот,нели?:kafe