Собиранки.... (договарање - тука)

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
792
1,133
44
www.oto-mk.net
Хепта во облаци го кренавме.:)

Има две - три причини зошто не сум раструбил.
1.Не сум шпиун..како тебе.
2.Хепта веднаш би напуштил форуми...ќе нема кој да ти удира лајкови.
3.Не е толку битна личност.

Но, по муабетов ти незнаеш дека се имаме видено со него, чиста случаност на една бензиска пумпа..за малку ќе му се обратев наместо со име, со никот..ама знаеше и тој , кој сум.
Не ти кажал? :kafe

Сега ви се обраќам на двајцата, уште еднаш да не сте помислиле ,а камо ли да напиште лична работа поврзана со алф, пишувајте , дебатирајте за темата ,, не за мене...

Се разбрав ме?

Да не заборава , како го издаде брат ти.
Имаше тој предавање со женаму во тандем во еден кафич , незнам како се вика.Знам дека беше декориран како библиотека.
Јас и ти пиевме пиво на маса.Почна предавањето тој се престави, а јас слабо памтам имиња..небитно, заврши предавањето си отидов ме.
Јас и ти повторно се видовме овој пат во Галерија, те прашав за името бидејќи не го запамтив ти го кажа, јас прашав дали е тој Хепта ,а ти климна со глава.
:kafe
:rofl Ако, ако мисли си ти дека тој е Хептаграм :rofl
 

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
792
1,133
44
www.oto-mk.net
Сега ви се обраќам на двајцата, уште еднаш да не сте помислиле ,а камо ли да напиште лична работа поврзана со алф, пишувајте , дебатирајте за темата ,, не за мене...

Се разбрав ме?
Која црна лична работа бре човек?! Сериозно мислиш дека има нешто битно во врска со тебе што некој сака да го споделува со било кого?! Можно ли е да си до толку потонат во заблуда.....?
 

-alf-

Староседелец
28 август 2015
346
158
1,053
92
:D
Јас те немам видено во живо. Ни во град, ниту во твојата населба ниту во цело Скопје... не пак на бензинска. :)
Се мислам дека имаш погрешен човек „на мета“ по муабетов... ако @Abraxas ти повтрдил со глава „да да тоа е Хепта“ се мислам дека е било сарказам за да не заморуваш :)

И не се заканувај... не можеш ништо да направиш. Најди каде имам јас напишано нешто за тебе лично? Хм?
Сам се издаваш и пишуваш по форуми за себе си, човек те чита, сфаќа што сакаш да кажеш и одгатнува дали си женет, разведен, кога си почнал да се губиш со своите сказни за богови, синови, детето раѓање... дали имаш деца, дали не, што како...
Тоа е затоа бидејќи ти својот приватен живот го сметаш за апсолутна мерка за сите други и твоите соништа и идеали ни ги презентираш како апсолутна вистина!
А тоа што го зборуваш го има во многу книги, но јас лично не сакам да те едуцирам и да ти покажувам што од каде е дојдено...
Бидејќи тогаш твоето его ќе најде нов начин да блада.

Ти не знаеш да ги слушаш/читаш соговорниците... но затоа некои знаат и внимаваат што, кога и како се зборува за работите.

Треба ти да намалиш со омразата кон @Abraxas , кон мене и било кој човек што е Телемит. Едноставно помири се со тоа дека твоите наследници ја имаат можноста да бидат Телемити и да знаат повеќе од тебе (нормално е да знаат повеќе)!
Да се помириш дека постои Телема. Дека некој сака да зборува за тоа...
Твоето дрдорење и стварање тензија ти се одбива од глава и ти вината ја бараш кај нас...

Диши.

Може. Утре на работа кај мене. Кафе. Да видам кој сум навистина јас во твоите очи. :)


П.С. Разбрав ме се пишува „РАЗБРАВМЕ“ - заедно. И во иднина „кој“ е еднина. Додека „кои“ е множина.
Не бидете неписмени од такт ме вадите.
Каде прочита дека се заканувам?
Закана е ако речев ... ако уште еднаш ме провоцираш со лични работи , ќе дојдам таму кај што си ,а знам каде си и Магика книгата , лист по лист како салата ќе ти ја пикнам во уста да ја изедеш....

Тоа е закана, ама јас такво нешто не реков, побарав да прекинете двајцата кога се дебатира за некоја тема,да не вметнувате во текстот лично нешто кое сум му го кажал во доверба...немојте...ок?
И не убаво да ми ги извртуваш зборовите , на никого не сум се заканил.
А зошто не го предупредиш брати за заканите кој отворено ми ги упатува?
Или тоа е во ред, волја му е тоа...ццццц

Кафе, утре околу 13h
 

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Прочитав закана. Како што ти читаш и разбираш како мислиш дека ќе ти одговара, така и јас...

Јас и на двајцата ви велам да намалите по форуми ко дечишта да се препелкате во калта и да зборувате сешто...
Не изгледа убаво. Не сте тинејџери...

Ако не ви одат разговорите или имате различни ставови за нештата - ок, не разговарајте. Ако имате што да кажете паметно, кажете си... не ти да вадиш цитати од книги кои не ги разбираш симболите во нив за глупав проклет обид да покажеш како нештата се лоши во Телема. Тоа ти се одбива од глава и нема бегање од тоа.

Сите знаеме какви ставови држите, нема потреба од мрење фалуси на стари години.
Но ти не читаш, мислиш се е само за тебе напишано...

Договорено. Сакам и слика. Да се видам. :)

А јас се надевам до пред нова година ќе дојдам до твоето работно место кое го имаш сега, за да навистина знаеш кој сум и што значи да не смееш да кажеш никому за тоа, а и да ми кажеш како поминало твоето видување со „вистинскиот“ Хептаграм XI кое ќе се случи утре. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: -alf-

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
792
1,133
44
www.oto-mk.net
Каде прочита дека се заканувам?
Закана е ако речев ... ако уште еднаш ме провоцираш со лични работи , ќе дојдам таму кај што си ,а знам каде си и Магика книгата , лист по лист како салата ќе ти ја пикнам во уста да ја изедеш....

Тоа е закана, ама јас такво нешто не реков, побарав да прекинете двајцата кога се дебатира за некоја тема,да не вметнувате во текстот лично нешто кое сум му го кажал во доверба...немојте...ок?
И не убаво да ми ги извртуваш зборовите , на никого не сум се заканил.
А зошто не го предупредиш брати за заканите кој отворено ми ги упатува?
Или тоа е во ред, волја му е тоа...ццццц

Кафе, утре околу 13h
Сме вметнувале лично нешто што си ми го кажал во доверба...?! Сериозен си?(facepalm)
Не знаев дека светов се врти околу тебе....

Еве што ти пишав во врска со ,,заканата":
Screenshot_20191106-171111_Chrome.jpg
 

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Кафе, утре околу 13h

Со самото ова: ќе ти дојдам на работа утре секој би го сметал за закана. А што е најстрашно ќе одиш кај човек што не е сигурно дека е тоа што ти мислиш дека и дали зборуваш сега со тој човек.

Но, што знам јас за закани? :)

И како тој човек кој и да е, ќе ти докаже дека не е тоа што ти мислиш?
Не размислуваш така нели?

Се гледаме утре :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: -alf-

-alf-

Староседелец
28 август 2015
346
158
1,053
92
Сме вметнувале лично нешто што си ми го кажал во доверба...?! Сериозен си?(facepalm)
Не знаев дека светов се врти околу тебе....

Еве што ти пишав во врска со ,,заканата":
Отвори ја прикачената датотека 34341
Кажав што имаше да се каже, времето ќе покаже дали ќе го почитувате или не тоа што го барам.
 

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Кажав што имаше да се каже, времето ќе покаже дали ќе го почитувате или не тоа што го барам.
Кажав и јас што да направиш во иднина во однос на Телема.
Омразата дома да си ја чуваш заедно со незнаењето поттикнато од таа омраза.

Времето ќе покаже дали сепак ќе се видиме јас и ти во иднина на кафе муабет, во зависност од твоето дејствување, дал ќе е разумно или не... :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: -alf-

-alf-

Староседелец
28 август 2015
346
158
1,053
92

Со самото ова: ќе ти дојдам на работа утре секој би го сметал за закана. А што е најстрашно ќе одиш кај човек што не е сигурно дека е тоа што ти мислиш дека и дали зборуваш сега со тој човек.

Но, што знам јас за закани? :)

И како тој човек кој и да е, ќе ти докаже дека не е тоа што ти мислиш?
Не размислуваш така нели?

Се гледаме утре :D
На работа кафе да се напиеме.
Вие во кој еон живеете?
Ајде за брати видовме дека е во камено време, ама не се сите телемити.;)
Не се секирај , средно пијам во чаша вода и понуда за соработка ќе ти донесам со мојата фирма.
 

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com

Ти кажа и @Abraxas сарказмот ти е добар колку и англискиот.
Батали, не мора да си и мудар и шегобиец , се во едно... Многу е тоа за еден човек :)

И пак стара шема...

Нема поправање. Те оставам на @Abraxas
И твојот прогон на тоа кој е Хептаграм XI.