1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Собиранки.... (договарање - тука)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Saladin, 26 февруари 2012.

 1. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,850
  Допаѓања:
  922
  Да се реализирала ти ќе напишеше цел том. Барем „hint“' ќе удреше...

  Затоа јас прашав што бидна со кафето, не реков дека знам ;)

  Но сега знам, „работни обврски“. Не бе сине, кукавица си и дрдорко.
  Бидејќи реално да појдеш и да заморуваш некој во реалниот живот, може и ќотек да добиеш, а да не одговара за тоа воопшто личноста, дури и ти ќе си крив. Само треба да подразмислиш малку...

  Дури во Источна Македонија најде обврски за да не појдеш на кафето - закана кое ти завчера го начна?
  Ха... лажго си бил и тоа ќе останеш.

  @Abraxas не е идиот, само те вози наоколу а ти не гледаш каде... ;)
   
 2. -alf-

  -alf- Староседелец

  Зачленет на:
  28 август 2015
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  118
  Па нели сум лажел дека ми пренел, а сега ме возел? И вие незнаете веќе што да измислите , лево -десно вртите ...(drunk)
  Ајде така нека биде, уста на луѓе не може да затвориш, посебно на такви кои проповедаат просветленост , тајни школи, мудрост голема...се виде кој сте и што сте. Кога немате каде, со закани ги решавате проблемите....ццццц :facepalm2
   
 3. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,850
  Допаѓања:
  922
  Проповеди има во стариот еон :)
  Од кој ти си дел бидејќи си „толкувач на библии и свети книги“ од тој период. Големиот пророк кој што слушнал глас на бог и сега тоа треба да е и големата вистина и за мене. :)  Дете возрасен старец, син човек ау ау ти реков ми рече... прегледај таму по Кајгана кој проповеда секташки размисли од стариот еон! Ќе се видиш самиот себе.

  Ти си лажгото кој што го обвинува @Abraxas дека ти пренел кој е Хептаграм XI. И целта е да ти се издаваат тајни за кои не си заслужил ниту првата буква да ја знаеш! Бидејќи си полн со омраза и злоба. Помири се со судбината која ти е преодредена по твоја волја.
  Тоа е.

  Тоа што јас дознав кој си, каков си, зошто си таков - беше моја идеја за да видам дали ќе најдам нешто позитивно во твојот живот. И тоа откако активно почна да јадеш слатки за Телема и за мене и другите Телемити врз база на твоето незнаење и омраза создадена како плод на твојата искомплексираност!

  Но ништо... видов обичен човек кој што ништо не прави посебно за да пробуди некоја искра да сака човек да воспостави контакт со него... диши. Да беше битен, јас ќе ти пријдев и ќе правевме кафе одамна... но, со кој тоа да го направам?

  Затоа, не се опседнувај и не забегувај. Ќе малтретираш непознати луѓе, па и тоа брачен пар за кои ти мислиш дека стојат зад овој аватар?
  Будала си?
  Ќе треба да те носам на душа ни крив ни должен заради твоите лудости и комплески.
  Не ми треба и твојата карма! Доволно имам од луѓето кои се мои браќа и сестри во Редот низ цел свет! :)
   
  На Abraxas му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Abraxas

  Abraxas Староседелец

  Зачленет на:
  10 јануари 2013
  Мислења:
  1,094
  Допаѓања:
  791
  Колку си бил ти забеган човече.....неверојатна работа :facepalm2
  Не е Хептаграм човекот што држеше предавање во дебар маало, тоа е вистината. Што ти си протолкувал од мојата реакција на прашањето дали е или не Хептаграм е твој проблем, вистината е дека не е.
   
  #2854 Abraxas, 8 ноември 2019
  Последна промена: 8 ноември 2019

Сподели: