Долна облека за прва брачна ноќ

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
31
Скопје
Колку погрешно мислење. Јас сум долго време во брак и ја обожавам жена ми и без и со облека, и без гаќи и со гаќи. Посебно ја обожавам со мои боксерки, оти тие кога ги облака каишот оди погоре и ѝ претставуваат како гранична линија помеѓу интимниот дел и прекрасната бемка на која можам да се задржам часови бакнувајќи ја. Ми вели некогаш дека сум патетичен, ама мене ми е толку секси кога е во мои боксерки што јас вијам.
Не се согласувам дека секоја жена мора да има дефицити на телото после деца. Мојата веќе има три родено, и нормално покрај некои стриички кои се појавуваат и пребрзо слабеење и дебелеење ... има совршена линија. Средношколка може вода во решето да ѝ носи на линијата која ја држи. И не ѝ требаат маски за да ме првилече и напали, ѝ треба само да се појави пред мене.
Но! Сексуалниот живот не е само „плукни и залепи“... убаво е кога има интрига, палење и гасење. Било тоа на брачна ноќ, било тоа во некоја обична лигава ноќ, било тоа на некое неважно мамурно утро... Во спротивно би станал досаден, оти, сакале ние или не да признаеме... ако со тек на време не менувате нешто во сексот... ништо од вас, ќе ви стане досадно и монотоно, па колку и да имало хемија меѓу вас... и како што жената сака мажот да ја опсипува со внимание и детали, така и мажот сака...
Јас пример, би се налутил ако не ѝ текне понекогаш да обелече костим за бајли денс, и слични ствари околу танцот онли фор ми, на пример со хеланки со подвезици... не затоа што во друго издание не ме пали, туку затоа што сакам да си ја гледам жена ми во такво светло...

Јас зборував за луѓето во секојдневниот живот, ете што гледаат само како да ебат и да бидат ебани, а не сум зборувала за некои романтичари, што ги буткаат сите теории во вода, само затоа дека они живееле така како што си живеат, за тоа како сакаат да си ги гледаат жените, дали во подвезици или без, или во нивните боксерици, некои идиоти воопшто не сакаат ни да си ги погледнат жените, особено не послем три деца родени, се разведуваат и секој по својот пат оди. И јас сум за дел од тоа што си го пишал... Дека си бара внимание, и секогаш треба нешто ново да се испроба... За да не биде досадно.
Воопшто не ми било грешно мислењето.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Уште ја чекам твојата прва долна облека, немој да мислиш дека сум заборавил:)
хаха а мислев ќе се извлечам :)
еве повели
dol-obl-tanji-01.jpg

едино бојата не ми е баш по мерак ама ај :D