Сакам да кажам/Сакам да прашам

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy

"Doch endlich ward dem Diebe
Die Zeit zu lang.
Er macht das Bächlein tückisch trübe,
Und eh’ ich es gedacht
So zuckte seine Rute
Das Fischlein zappelt dran,
Und ich mit regem Blute
Sah die Betrog’ne an."
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
не дека е кујзнае каков проблем, но ми треба стварно совет
еден близок другар ми предложи да ми мести некој негов другар и ајде ми покажа слика си викам океј е нека ме запознае па да видиме што ќе се случува и се договоривме кога ќе искочиме ако ми се засвиѓа да го праша шо мисли за мене и сега се искочивме сите тројца, седнавме во кафич си правевме муабет со неговиот другар се беше ок супер, фин беше ми се допадна овака и ме испратија до негде и они двајца си продолжиле накај дома и сега мојов другар го прашал каков впечаток сум му оставила? и овој рекол па добар впечаток ми остави, добро девојче е, и после го прашал а дали ти е симпатична? и овој му рекол дека сум симпатична, добра женска сум била требало некој да ме фати, и секако кога ова ми го пренесе другаров ќе летнев од возбуда онака од прво среќавање ваков впечаток и му реков на другаров да му пренесе дека и мене ми оставил овој многу добар впечаток и другаров пренел и тоа било се, јас го аднав прва на фб ме прифати но не се допишуваме, е сега пак ќе договори другаров да искочиме се надевам ќе биде деновиве, и вчера и денес го одби за искачање неговиов другар бил договорен со некој друг
е сега како да пристапиме до другаров да му каже на овој дека ми се допаѓа без да е нападно и форсирање?
и како некако да дознае дали ме свиѓа?
што мислите дека е во ред за ова напишете
Пиши му ти на фб како е што прави и дали сака да искочите на кафе, не мора да доаѓа и другарот ваш.
Ако прифати значи сака да биде во твоја дружба, ако не терај даље.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
После инцидентот кој се случи на Кајмакчалан во кој неколку маргиналци (Бугари) си всадија споменик на некој си ојле дојле нивни и притоа беше искршен и исфрлен како партали работата стана комична .
Имено , она курле со патики од 20 лева и од некое си место Јамбол звани Динко - Динковача што би рекол јас , па читам денес нешто као тој наредува нечие апсење , па тоа е повеќе срамно и смешно од тоа да не ти пали колата кога носиш девојка дома која ја знаеш 3 саата ..
Динковача курајберот кој ловел мигранти ,дали на Сони или на ПС тоа незнам , па мрсулов барал апсење на Миленко и компанија кој како и јас и многу други би го искршиле и фрлиле плочичето кое си го поставиле по своја воња како да тоа место е од мајка им донесено .
Ниту Бојко Б криминалецот па они па ич немаат право на тоа , нека си одат подоле и нека си го постават на Грчка територија кај циганите и така се во ЕУ па ќе се разберат подобро ... (facepalm) (wave):kafe
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
После инцидентот кој се случи на Кајмакчалан во кој неколку маргиналци (Бугари) си всадија споменик на некој си ојле дојле нивни и притоа беше искршен и исфрлен како партали работата стана комична .
Имено , она курле со патики од 20 лева и од некое си место Јамбол звани Динко - Динковача што би рекол јас , па читам денес нешто као тој наредува нечие апсење , па тоа е повеќе срамно и смешно од тоа да не ти пали колата кога носиш девојка дома која ја знаеш 3 саата ..
Динковача курајберот кој ловел мигранти ,дали на Сони или на ПС тоа незнам , па мрсулов барал апсење на Миленко и компанија кој како и јас и многу други би го искршиле и фрлиле плочичето кое си го поставиле по своја воња како да тоа место е од мајка им донесено .
Ниту Бојко Б криминалецот па они па ич немаат право на тоа , нека си одат подоле и нека си го постават на Грчка територија кај циганите и така се во ЕУ па ќе се разберат подобро ... (facepalm) (wave):kafe

Најдобро да се соберат Татари, Четници, Хунзи, Цинцари, Гејци и да си направат реприза на ратот, по можност со уште повеќе жртви пошто не им доаѓа памет, дебили некрофилски ццц, уште култ на смртта фураат...
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
За други не знам, за мене знам не комплицирам. Блефирам само во покер, вака сакам директна и отворена игра. Show me your cards е тоа што го барам и го давам со секоја девојка. Факт е дека има френд зона, не комплицирај ти сега. Има има има! :) Зависи кој како си ја сфаќа таа зона. Ако сум другар со некоја женска не значи дека сум по дифолт во френд зона. Едноставно пријатели сме. Френд зоната настанува кога љубовта сака да се замеша и девојката вика: СТОП, остани во френд зоната, те сакам само како пријател! Тоа е. :D
Јас се извинувам заборавив да вратам.
Имаш ли ти некоја таква другарка што ти дала корпа т. е те ставила во френд зона и си продолжил да се дружиш со неа?
И вака од женски аспект кога некоја ќе ти рече. "Абе извини сакам да останеме само пријатели, ти си многу добра личност, те почитивам и не сакам да те изгубам како пријател" и тако даље значи може и да мисли или да се подразбира "Не ме замарај човеку, око не сакам да ти видам" или нешто слично.
Или еве по просто речено со таа ваша френд зона всушност женското на фин и културен начин ве одбива без да ве навреди и ама ни под разно нема намера да остане пријател со вас ко што вика нели. Затоа што просто не е можно.
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
По забраната за емитување и српска музика го замислувам Иван С. Мирчевски на прес како изгубиле гледаност затоа што гледачите почнале да гледат други тв станици. Овој пост е во контест на слична пресконференција кога зе забрани хрватската верзија на Национална Географија и Фокс.
 

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
42
Јас се извинувам заборавив да вратам.
Имаш ли ти некоја таква другарка што ти дала корпа т. е те ставила во френд зона и си продолжил да се дружиш со неа?
И вака од женски аспект кога некоја ќе ти рече. "Абе извини сакам да останеме само пријатели, ти си многу добра личност, те почитивам и не сакам да те изгубам како пријател" и тако даље значи може и да мисли или да се подразбира "Не ме замарај човеку, око не сакам да ти видам" или нешто слично.
Или еве по просто речено со таа ваша френд зона всушност женското на фин и културен начин ве одбива без да ве навреди и ама ни под разно нема намера да остане пријател со вас ко што вика нели. Затоа што просто не е можно.

Е тоа...
Девојка да те одбие и да сака да остане пријател со тебе? Тоа ниту било нити ќе биде.
Мислам, what's the point. Кога се дружи со тебе In the first place и ти ја донесе идејата дека би можел да имаш секс со неа, би требало еднаш да се плесне со тебе па да знае дали сака повеќе или не. Иначе ако не се плесне како ќе знае дали сака повеќе со тебе или не?
Doesn't make any sense.
 

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
Јас се извинувам заборавив да вратам.
Имаш ли ти некоја таква другарка што ти дала корпа т. е те ставила во френд зона и си продолжил да се дружиш со неа?
И вака од женски аспект кога некоја ќе ти рече. "Абе извини сакам да останеме само пријатели, ти си многу добра личност, те почитивам и не сакам да те изгубам како пријател" и тако даље значи може и да мисли или да се подразбира "Не ме замарај човеку, око не сакам да ти видам" или нешто слично.
Или еве по просто речено со таа ваша френд зона всушност женското на фин и културен начин ве одбива без да ве навреди и ама ни под разно нема намера да остане пријател со вас ко што вика нели. Затоа што просто не е можно.
Нема таква, нити ќе се роди. ;) Имав една колешка на факс ми се свиѓаше, сакав да бидам повеќе од пријател со неа, она не ми даде. :giggle И така, после престанав да се дружам со неа пошто нејќам да сум и другар(ка) т.е. во френд зона. Кога женско ќе стави машко во френд зона, она го гледа тоа машко како другарка практично. Како her bitch. И тоа е тоа што не ми дава да останам во ниедна френд зона, сечам било каква близина со таа девојка. Сметам дека така е подобро, нема лабаво кога некоја сака да ме френдзонира! (y)
Yeah тешко е можно машко - женско пријателство. Љубовта ќе надвладее кога тогаш. Реално не можам да толерирам да сум пријател со некоја на која сакам да и бидам многу повеќе од пријател и многу убави работи да и правам за кои треба да се помине границата на пријателството. :) Подобро е да се дистанцирам и поретко да комуницирам со неа, отколку на дневна база да се дружиме и the love pain да станува се' поголема во мене. Боље спречити него лечити!