Сакам да кажам/Сакам да прашам

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,996
9,626
1,683
Normandy
Добро де, со кој памет прифатив „славење“ на Бела Ноќ во Сити Мол па уште и во „Тренд“ кафулето, наместо да отидев на 2-3 други места кои играа во потесен избор?
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,212
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
ако го направиш тоа ја ќе частам шо сакаш хеехе....
секако одамна се неаме видено....гратис ќелав ќе бидам хехехехе
ќе се распрашам баш деновиве и нема потреба од частење да не се караме :)
 

Selene

Модератор
6 јуни 2012
719
1,867
1,103
Да земам и јас да почнам да пишувам поезија со длабоки емо содржини, без никаква поетска основа, патетични до немајкаде и да се расфрлам со термини како "брат", "шо", "штрактнат", може ќе ме биде во животов. Мислам, океј, да си тинејџер и да немаш видено уште ништо од живот и врски, ајде, разбирам, ама возрасни луѓе кога гледам како во несвест паѓаат:eek
Ниту јас не сум најголемиот читач на книги, си признавам во последно време ретко кога најдувам време за добра книга за разлика од порано, ама онакво нешто пари да ми даваат нема да го читам.
Call me crazy, ама љубовта ја доживувам на многу поинаков начин, да не речам спротивно од нашиве поети. Едноставно за мене реченица како "ама брат ја сакам" ми нема никакво значење, да не претерам ама на смеење ме удира. Повторно наречена хејтер денес, оти не ми допаѓаат реченици како "драгичка ела да те гушнам" и "доста ма". Денес нешто ако не ти се допаѓа по кое масата се треска од земја, одма автоматски хејтер си. Не сум, не можам да бидам хејтер кон луѓе кои поштено си го вадат лебот на било каков начин, колку и тоа да не ми се допаѓа. Али пак ќе речам, кога ќе видам некоја што сум мислела дека има вкус како ги лајкнува статусиве... Одма менувам мислење.
 

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
Ама ти пак со таа френд зона. Абе не постои, не е можно ни возможно девојка што те одбива после да те гледа ко "her bitch". Такви пример може да им бидат оние мажишта заглавени во машко тело со женски дух.
Ама ни тоа не е френд зона.
@Ita, gimme a f**king break, will ya? :giggle Ми се спие, преуморен сум. :D Френд зоната постои, реална зона е! За среќа не дозволувам да паднам во таа зона. Исто така не дозволувам ниедна девојка да ме гледа како "her bitch". Може да ме гледа како "her king" тоа може. :) Тоа за машки заглавени во машко тело со женски дух се согласувам. Таквите имаат многу женски околу себе, ама сите им се другарки максимум. Практично таквото машко = женско. :D Case closed. И френд зоната постои како таква, да не се расправаме! ;)
 
  • Like
Реакции: escape