Сакам да кажам/Сакам да прашам

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
Јас се извинувам заборавив да вратам.
Имаш ли ти некоја таква другарка што ти дала корпа т. е те ставила во френд зона и си продолжил да се дружиш со неа?
И вака од женски аспект кога некоја ќе ти рече. "Абе извини сакам да останеме само пријатели, ти си многу добра личност, те почитивам и не сакам да те изгубам како пријател" и тако даље значи може и да мисли или да се подразбира "Не ме замарај човеку, око не сакам да ти видам" или нешто слично.
Или еве по просто речено со таа ваша френд зона всушност женското на фин и културен начин ве одбива без да ве навреди и ама ни под разно нема намера да остане пријател со вас ко што вика нели. Затоа што просто не е можно.
Нема таква, нити ќе се роди. ;) Имав една колешка на факс ми се свиѓаше, сакав да бидам повеќе од пријател со неа, она не ми даде. :giggle И така, после престанав да се дружам со неа пошто нејќам да сум и другар(ка) т.е. во френд зона. Кога женско ќе стави машко во френд зона, она го гледа тоа машко како другарка практично. Како her bitch. И тоа е тоа што не ми дава да останам во ниедна френд зона, сечам било каква близина со таа девојка. Сметам дека така е подобро, нема лабаво кога некоја сака да ме френдзонира! (y)
Yeah тешко е можно машко - женско пријателство. Љубовта ќе надвладее кога тогаш. Реално не можам да толерирам да сум пријател со некоја на која сакам да и бидам многу повеќе од пријател и многу убави работи да и правам за кои треба да се помине границата на пријателството. :) Подобро е да се дистанцирам и поретко да комуницирам со неа, отколку на дневна база да се дружиме и the love pain да станува се' поголема во мене. Боље спречити него лечити!
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,212
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
Нема таква, нити ќе се роди. ;) Имав една колешка на факс ми се свиѓаше, сакав да бидам повеќе од пријател со неа, она не ми даде. :giggle И така, после престанав да се дружам со неа пошто нејќам да сум и другар(ка) т.е. во френд зона. Кога женско ќе стави машко во френд зона, она го гледа тоа машко како другарка практично. Како her bitch. И тоа е тоа што не ми дава да останам во ниедна френд зона, сечам било каква близина со таа девојка. Сметам дека така е подобро, нема лабаво кога некоја сака да ме френдзонира! (y)
Yeah тешко е можно машко - женско пријателство. Љубовта ќе надвладее кога тогаш. Реално не можам да толерирам да сум пријател со некоја на која сакам да и бидам многу повеќе од пријател и многу убави работи да и правам за кои треба да се помине границата на пријателството. :) Подобро е да се дистанцирам и поретко да комуницирам со неа, отколку на дневна база да се дружиме и the love pain да станува се' поголема во мене. Боље спречити него лечити!
Ама ти пак со таа френд зона. Абе не постои, не е можно ни возможно девојка што те одбива после да те гледа ко "her bitch". Такви пример може да им бидат оние мажишта заглавени во машко тело со женски дух.
Ама ни тоа не е френд зона.

Е тоа...
Девојка да те одбие и да сака да остане пријател со тебе? Тоа ниту било нити ќе биде.
Мислам, what's the point. Кога се дружи со тебе In the first place и ти ја донесе идејата дека би можел да имаш секс со неа, би требало еднаш да се плесне со тебе па да знае дали сака повеќе или не. Иначе ако не се плесне како ќе знае дали сака повеќе со тебе или не?
Doesn't make any sense.
Ова што ти го збориш веќе е друга тема ние спориме за моментот кога еве да речеме после плескање девојката решава дека не сака ништо со типот, а типот тоа одбивање го толкува како френд зона што би значело дружење без плескање.
А според реалноста нели такво нешто не постои, мислам после одбивање. :)
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,063
1,133
Зошто толку ги комплицирате меѓусебните односи на луѓето и зошто толку генерализирате?
Од каде ви истекнуваат тие правила, френд зони и слични глупости кои се всушност само трендови наметнати од фимови, спотови и реклами?
Зарем мора секое чувство, секоја реакција и однос да ги класифицирате и да ги ограничувате со некои непотребни правила?
Помислете на тоа дека секој од нас е посебна личност и различна од сите друѓи и дека секој од нас различно би реаѓирал во таква ситуција и дека реакцијата на секој од нас зависи и од личноста од другата страна.
...
Познавам луѓе кои биле пријатели па завршиле како пар, познавам и луѓе кои биле пар па завршиле како пријатели, дури и јас имам такви искуства. Се случувало и да се дружиме, па да се сакаме, па пак да се дружиме... се случувало се и сешто. Секој пар си гради свој посебен однос и односите не можат секогаш да се класифицираат.
Ако сте искрени не треба многу да се запрашувате за тоа во која група на односи спаѓа и вашиот однос. Кога во односот има искреност нема правила, шифри, мимики, тајни кодови...
Затоа и поголемиот дел од врските и браковите имаат лош крај, затоа што сите се трудите да се вклопите во некоја класификација, да ви се совпадне односот со правилата на однесување. Повеке се трудите во дешифрирањето на тајните знаци на љубовта, одколку да почувствувате што навистина се случува во вашето срце и во срцето на партнерот.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,212
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
планирам....па баш за тоа ме интересира дали знае некој фризерница шо откупуе
е тоа не знам прашај во една, во друга ако ништо друго барем ќе те упатат они кај што треба :)
 

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,566
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
е тоа не знам прашај во една, во друга ако ништо друго барем ќе те упатат они кај што треба :)
епа да сум у скопје ќе прашам....јбг....:D:D:D
пуста далечина шо не прае
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,212
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
  • Like
Реакции: cakar_ulav and Makedonec

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,566
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
а чекај ти во Скопје сакаш да ја продаваш? Ако е така ја ќе се распрашам не е проблем :)
ако го направиш тоа ја ќе частам шо сакаш хеехе....
секако одамна се неаме видено....гратис ќелав ќе бидам хехехехе
 
  • Like
Реакции: escape