Собиранки.... (договарање - тука)

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
792
1,133
45
www.oto-mk.net
Мора двајца да ме предложат.:(
Пу,ја'зк...Хепта го нема,во тишината потонал.
Тишината е негогаш потребна и корисна, исто како и сарказмот. И за едното и за другото, најбитно е како и кога ги употребуваш. Хепта својата тишина ја употребува мудро, за жал не би можел истото да го кажам и за твојот сарказам. ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler and diva orhideja

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Abraxas

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
91
Тишината е негогаш потребна и корисна, исто како и сарказмот. И за едното и за другото, најбитно е како и кога ги употребуваш. Хепта својата тишина ја употребува мудро, за жал не би можел истото да го кажам и за твојот сарказам. ;)
Никој не побара стручно мислење од тебе,а уште помалку да кажуваш што е мудро,а што не, бидејќи додека ги образложуваш како личен вкус за истите нема да дебатираме. ;)
 

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
792
1,133
45
www.oto-mk.net
Никој не побара стручно мислење од тебе,а уште помалку да кажуваш што е мудро,а што не, бидејќи додека ги образложуваш како личен вкус за истите нема да дебатираме. ;)
Спонзорство во Ordo Templi Orientis е област за која единствено стручни за да изнесеме став сме јас и Хепта на овој форум, а јас не бев тој што ја начна таа тема во случајов која патем речено е офтопик тука. ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
91
Спонзорство во Ordo Templi Orientis е област за која единствено сме стручни јас и Хепта на овој форум, а јас не бев тој што ја начна таа тема на темава, која патем речено е офтопик тука. ;)
Се извинувам, што ви го нарушив спокојот со што го ви се надува егото.;)
Стручни,интересен збор!

Ај да не бидеме оф топик..ќе разговараме кога стручноста на закачалка ќе ја обесиш.
 

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
792
1,133
45
www.oto-mk.net
Се извинувам, што ви го нарушив спокојот со што го ви се надува егото.;)
Стручни,интересен збор!

Ај да не бидеме оф топик..ќе разговараме кога стручноста на закачалка ќе ја обесиш.
Се работи за факт, не за его. Исто како што на пример е факт дека стручен или авторитетен за економија е оној што заршил економски факултет, за уметност оној што има талент, за пеење оној што има гласовни способности и капацитети итн, итн.
 

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
91
Се работи за факт, не за его. Исто како што на пример е факт дека стручен или авторитетен за економија е оној што заршил економски факултет, за уметност оној што има талент, за пеење оној што има гласовни способности и капацитети итн, итн.
Јака ти е споредбата, па уште и факт било.
Цццццц

Диплома добивате со потпис од Нуит? ;)
 

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
792
1,133
45
www.oto-mk.net
Јака ти е споредбата, па уште и факт било.
Цццццц

Диплома добивате со потпис од Нуит? ;)
Се е со потпис на Нуит, дури и утрешната собиранка во 19:00 градски парк кај чешмичките.:)