Собиранки.... (договарање - тука)

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
@Beauty&Beast тоа и јас сакав да кажам место од 18 да биде од 19 , а и местото останува како што беше предлогот тоа е АБЦ ако мислиш на тоа ?!
Вчера да пријатно си поминавме со прекрасна екипа, требаше да дојдете и вие али ок секој нели со свој обврски ...
Мене лично ми одговара Петок 19ч така да ќе чекаме да се изјаснат останатите :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Beauty&Beast

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
739
808
1,103
@Beauty&Beast тоа и јас сакав да кажам место од 18 да биде од 19 , а и местото останува како што беше предлогот тоа е АБЦ ако мислиш на тоа ?!
Вчера да пријатно си поминавме со прекрасна екипа, требаше да дојдете и вие али ок секој нели со свој обврски ...
Мене лично ми одговара Петок 19ч така да ќе чекаме да се изјаснат останатите :)
Е да, и мене ми е криво што не дојдов вчера, али тоа е, кога нешто наеднаш непланирано ќе ти излезе ... затоа за утре од 19ч. ќе ми биде испланирана дружбата со вас форумџиите, и обавезно ќе дојдам :)

Инаку не, не мислев за тениското АБЦ (тоа е карши бивша Америчка амбасада) јас мислев за тениското кај Уранија, карши Маракана ... во самиот градски парк што е, али секако и АБЦ може, ете нека се изјаснат и останатите што планираат да дојдат, кај им одговара повеќе, и таму ќе одиме ... мене ми е сеедно, и двете тениски се фини и опуштени локации :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
91
Супер што сте си поминале убаво на вчерашната собиранка ;)

Останува договорот за утрешната собиранка ... значи петок.
Е сега предлогот наместо 18 ч. собиранката да е од 19 ч. .... и за локација, исто во парк, во кафичот кај Тениското/Уранија.

Во теков на денов изјаснете се дали ви одговара за утре времето и локацијата, и пишете кои е сигурен дека ќе дојде, за да има евиденција колку луѓе ќе сме :)
Не е проблем,доколку и останатите се сложуваат, нека биде 19h парк.
За местото, може да седнеме кај ви одговара, но предходно да се собереме на одредено место.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Може ете 19 ,кај тениските ке се седне негде ,а може да се собереме пред Маракана и одма ни е тука ако не е проблем, али мислам дека не би ви било ??!?
Нека кажат и другите па ке се склопиме некако ...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Beauty&Beast and Pica pica

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
739
808
1,103
@alf , @MNOGO BITNO (те погодив овојпат :D) и останатите што ќе доаѓаат, ете 19 ч. нека е збирно место пред влезот на Маракана, и таман одма карши ни е Тениското ... deal? :)
Ја би дошол на некоја наредна, ако ме примате секако :D Не можам утре.
Секако, секој е добредојден ;) што повеќе луѓе, тоа боље :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Priroden

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Наредната недела дадовме како идеја само накнадно ке се утврди ден и време да се собереме на свирка во NEW ORLEANS во Чаршија ,ке има мислам рокче па може да се договориме околу тоа во текот на идната недела ?!

@Beauty&Beast те погодив или ве погодив ?? :)
 
Последна промена од модератор:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Beauty&Beast

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
739
808
1,103
Наредната недела дадовме како идеја само накнадно ке се утврди ден и време да се собереме на свирка во NEW ORLEANS во Чаршија ,ке има мислам рокче па може да се договориме околу тоа во текот на идната недела ?!

@Beauty&Beast те погодив или ве погодив ?? :)
Рокче, мммммм баш ко за мене ;)
Инаку ме погоди ... не сум толку возрасна за да ме персира некој :D

Еве поздрав од мене со едно рокче ;)