Собиранки.... (договарање - тука)

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
792
1,133
45
www.oto-mk.net
Ако дојдеш Ти и Абрахас, сакам да дојдам и јас.
Се надевам дека сега нема да се разбегаат сите!??:(
Нема проблем, би дошол зошто да не. Неделава единствено неможам за викенд - сабота и недела, секој друг ден е ок.
Секој е добредојден,па дури @Abraxas и ти.Се собираме да се запознаеме и испиеме по едно-две пива.И покрај тоа што со некој имаме спротивни ставови,не значи дека не треба да се видиме и запознаеме,доколку има желба за тоа.
Зошто "дури"? Јас сум нешто различно од останатите членови или...?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Нема проблем, би дошол зошто да не. Неделава единствено неможам за викенд - сабота и недела, секој друг ден е ок.

Зошто "дури"? Јас сум нешто различно од останатите членови или...?[/QUOTE
Хахахахахаааааааа..Ве обожувам и двајцата...навистина би било да се седи помеѓу вас и да Ве слуша човек!!!!
 

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
792
1,133
45
www.oto-mk.net
Хахахахахаааааааа..Ве обожувам и двајцата...навистина би било да се седи помеѓу вас и да Ве слуша човек!!!!
Јас би дошол за дружење, не за надмудрувања со некого и докажување кој е попаметен.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Јас би дошол за дружење, не за надмудрувања со некого и докажување кој е попаметен.
Па и јас мислам дека таквите собиранки се за дружење, додуше не сум била никогаш ама секогаш има прв пат....немам проблем со времето.
Извини ако погрешно ја изразив мојата пријателска желба за да ве запознам!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Abraxas

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
792
1,133
45
www.oto-mk.net
Па и јас мислам дека таквите собиранки се за дружење, додуше не сум била никогаш ама секогаш има прв пат....немам проблем со времето.
Извини ако погрешно ја изразив мојата пријателска желба за да ве запознам!
Нема потреба од извинување, само сакав да кажам дека не би ми била намерата да присуствувам за да се докажувам со некого и тоа пред други луѓе кои штотуку сум ги сретнал. А за дружење не е никаков проблем, може да се видиме во секое време.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Нема потреба од извинување, само сакав да кажам дека не би ми била намерата да присуствувам за да се докажувам со некого и тоа пред други луѓе кои штотуку сум ги сретнал. А за дружење не е никаков проблем, може да се видиме во секое време.
Абе види сега, ако ситуацијата налага да треба да се докаже нешто за кое си ти покомпетентен или поубав, позапознаен...па боже мој:)
 

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
792
1,133
45
www.oto-mk.net
Абе види сега, ако ситуацијата налага да треба да се докаже нешто за кое си ти покомпетентен или поубав, позапознаен...па боже мој:)
Онолку колку што ми дозволуваат заветите и за едното и за другото и за третото ;)
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Онолку колку што ми дозволуваат заветите и за едното и за другото и за третото ;)
Колку повеќе ми објаснуваш толку повеќе ми станува поенигматично,едното,друго и трето!???
Битно е биде убава дружба а не како овде на форумов...едни зборат,други сеир читаат....Некогаш ми личи форумов како во Големиот брат....:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°