Собиранки.... (договарање - тука)

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Баш да видиме дали ќе пишеш :)

Аман де, да не каса некој од форумските јузери :zelen Колку шо знам нема никој со никнејм `Суарез` тука...
Скопје ќе бидам неколку дена, па си велам што да не, и онака би сакал да се запознаам со особи кои до тогаш сум `комуницирал` само виртуелно преку постови и реплики, зошто да не.:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Јас би сакал да го запознаам ликот што му е идол Давид Мојс, з'ш da ne.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Outrideeeeeeeeeerrrrr....
smileys-ill-711816.gif

OOOOuuuuutrideeeeerrrr....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Шо знам, две и кусур години мислам се откако сум на форумов, понекогаш ми е језиво дури што не знам никого лично оттука :unsure
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Аман де, да не каса некој од форумските јузери :zelen
какво касање за вечера ќе ве спремаме. :) Ти така убаво најади се пред да дојдеш та да имаме после ние што да јадеме :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,070
1,133
И јас во последно време ептен имам желба да дојдам на собиранка. Можеби тука на овој форум најотворено комуницирам, некои од вас ме познаваат повеќе одколку некои особи со кои се знам со години во онаа обичната реалност. Ме фаќа стрв за дружење, само што јас имам гооооолем проблем со слободното време кое речиси и го немам. За да можам да дојдам на некоја собиранка ке мора недела-две однапред да се договориме, навистина немам кој децата да ми ги почува, па ке морам да се снаоѓам. Така да ако планирате да организирате, кажувајте со време :)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
И јас во последно време ептен имам желба да дојдам на собиранка. Можеби тука на овој форум најотворено комуницирам, некои од вас ме познаваат повеќе одколку некои особи со кои се знам со години во онаа обичната реалност. Ме фаќа стрв за дружење, само што јас имам гооооолем проблем со слободното време кое речиси и го немам. За да можам да дојдам на некоја собиранка ке мора недела-две однапред да се договориме, навистина немам кој децата да ми ги почува, па ке морам да се снаоѓам. Така да ако планирате да организирате, кажувајте со време :)
Те имам на пик од многу одамна во листа на ликови кои сакам лично да ги запознам.
Така да, кога и да имаш слободно време пиши тука или ако те апе срам можеш и приватна порака на некој од нас што често се собираме (не` знаеш кои сме отприлике :D)
 

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
431
673
A Galaxy far, far away...
Јас сум во Занзибар, ако соберете 1000 евра за авионски билет со задоволство би дошол и би ве почестил по една кисела вода. Да не речете дека дијаспората била за никаде.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Јас во Септември имам некоја работа во Скопје па ќе бидам таму неколку дена, ако некој е расположен тогаш ок, не мора којзнае шо официјално фејсбуци твитери, онака, ако нема расположени здравје, ќе пишам кога ќе бидам таму во секој случај.:)
Па не си од Скопје ти?