Чет муабети (ти реков-ми рече)

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
дане лјубомориш ти
тоа си е интима може и качив ама не е тоа за кажување
Брат не ти лјубоморам озбилен сум ако бараш девојка за на мотор да качиш кажи да местиме некоја од форумов
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Пробите на Евровизија се почнати во понеделникот. Кајмакоски бил последен според распоредот за пробување во понеделникот. Е сега, од секоја проба, на официјалниот канал на Евровизија на YouTube се објавуваат видеа од сите проби, како и од бекстејџ и останати работи. На видеото од пробата на Даниел во дескрипшн било напишано:
Daniel Kajmakoski will represent Estonia at the 60th Eurovision Song Contest.
Но, подоцна грешката е поправена па сега си пишува Македонија.
И што е тоа толку интересно? |-( Јас стварно си помислив дека човекот згрешил и рекол дека е од Естонија :rofl
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
И што е тоа толку интересно? |-( Јас стварно си помислив дека човекот згрешил и рекол дека е од Естонија :rofl
Да пишувало Австрија, па да има логика да каже по грешка дека е од Австрија. Сигурно Македонија и Естонија ги разликува, сигурно не е до толку.
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Да пишувало Австрија, па да има логика да каже по грешка дека е од Австрија. Сигурно Македонија и Естонија ги разликува, сигурно не е до толку.
Ех, ти да видиш луѓето какви грешки прават, ова да не те изненаде.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ditto+Maker and Makedonec

коста

Истакнат Член
21 мај 2013
145
61
328
36
Брат не ти лјубоморам озбилен сум ако бараш девојка за на мотор да качиш кажи да местиме некоја од форумов
сакав алекис и хоп да ги возам ама ги нема на форум векје ако ги видиш кажи им дека Коста ги барал
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Прашуваш зошто во Велика Британија има обложувалници а на Балканов зошто не Затоа што таму има кој да се обложува тука секој нема пари и не е расположен за тоа:D
Инаку и јас ги прочитав коментарите, тоа е кога девојчиња од десет години се фанови
Ејј, како го кажа ова демек таму сите се милијардери .. кога можат кај нас да уплаќат за спортска, може и за ова :p Али добро, ти ја сфаќам до некаде поентата, таму Х факторот е многу погледано отколку кај нас, многу подобро организирано со неодоливи сценски настапи (сори, морав да го нагласам ова) и со луѓе кои имат и глас и стас...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
сакав алекис и хоп да ги возам ама ги нема на форум векје ако ги видиш кажи им дека Коста ги барал

Не сакале да се возат со двотактен мотор, само со четворотактен, барај женско кое обожава двотактен, брзина, стартност...