Евровизија

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Пред се многу ме нервира ко ќе се кажва нешто што не се знај ако не знајш географија ќути
Не велам дека Грузија и Азербејџан се азиски но и тие имаат дел од Европа на своја територија еве ти доказ.
И друг пат не зборвај нешто шо не го знајш
700px-Europe_polar_stereographic_Caucasus_Urals_boundary.svg.png

И да ако знајш која држава која е на мапава ќе сфатиш јас знам точно бидејќи Географијата мие омилена работа. А освен овие две земји и Казахстан има географски дел Европа. Едино си во Право за Израел и Ерменија, а како шо можиш да видиш географски Кипар не е дел од Европа.
badass.png
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Италија има супер песна годинава, типувам дека во први 10 ќе бидат.

За победник некој друг, и така се е политика со гласањето, така да ќе си ги поделат меѓу себе поените. Победник ќе е песната што има најмногу поени.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Песнава многу ми е убава треба да биде во првите пет
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Италија има супер песна годинава, типувам дека во први 10 ќе бидат.

За победник некој друг, и така се е политика со гласањето, така да ќе си ги поделат меѓу себе поените. Победник ќе е песната што има најмногу поени.
Италија е меѓу моите фаворити(немам топ фаворит). Најверојатно први ќе бидат според мене. Како и секоја година, Шведска и Русија(можеби) ќе се замешаат, иако Шведска е на прво место според обложувалниците.
Би сакал да изненади Ирска. По се' изгледа дека и Финска ќе биде во топ 10.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не е лошо. И песната на Русија не беше лоша. Финците се мрднале скроз, премногу забеган настап. Од ова што видов, фаворит сеуште ми се Италијанците.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Не е лошо. И песната на Русија не беше лоша. Финците се мрднале скроз, премногу забеган настап. Од ова што видов, фаворит сеуште ми се Италијанците.
Финциве се луѓе со посебни потреби. И реално ок настап за оноа што можат.
За нашиов ќе повторам оноа што го кажав во 2004та. Преголемата успешност е контрапродуктивна за наше поднебје. скромен настап со забегување на пола тон на моменти. Еквивалент на албанката само со еден пар муда.
Ерменската комплексна мелодија - подпросечен настап, штета.
Русија - класичен надпросечен настап, добар глас. Дефинитивно едни од најдобрите.
Белгија копија на Лорди. Не е лошо иако веќ видено.
Данците шала-бала ок. Симпатично.
Естонците ѓоа султан оф свингс.
Еванесенс Грузија, без ејми ли. :zelen
Румунците едини на свој јазик. Затоа беа ок, иако песната нишо посебно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr and Ditto+Maker

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Јас не можев да гледам вчера но некои од настапите ги видов на нет
нашиот настап бил 8/10 но во однос на други песни заслужувал финале. Не знам од која држава беа едно машко со долга коса и полицајци на сцена и едно друго машко со женски глас но тие ли се за финале а ние не?
изгледа треба да испратиме некој геј да не претставува тие на тоа се палат:D
Ги погледнав настапите и на Русија Србија и Албанија, Русија и Србија многу добри, албанката добра била но да речеме просечна
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Јас не можев да гледам вчера но некои од настапите ги видов на нет
нашиот настап бил 8/10 но во однос на други песни заслужувал финале. Не знам од која држава беа едно машко со долга коса и полицајци на сцена и едно друго машко со женски глас но тие ли се за финале а ние не?
изгледа треба да испратиме некој геј да не претставува тие на тоа се палат:D
Ги погледнав настапите и на Русија Србија и Албанија, Русија и Србија многу добри, албанката добра била но да речеме просечна

Воопшто не беше добар настапот на Даниел. Прво, не пееше чисто ами размачкано, ни еден збор не сфатив од песната. Второ, беше монотоно. Трето, дали нашите не им кажале, или камера boy не хејтал, незнам, ама беше глупо тоа што на другите изведувачи им ја фаќаше убаво позадината ја доловуваше, а кај нас како намерно да беше кога го фаќаше Даниел ја фаќаше пола позадина пола оние доле што се како се викаат ај ќе ги наречам проектори зошто на тоа ме потсетија :zelen или трета можност, Даниел е многу низок :zelen
Ги спомна полицајките, претпоставувам мислиш на Молдова. Човекот беше еден од моите фаворити, али ајде да тргниме на страна тоа, ако ништо друго имаа барем добар и значителен сценски настап. И да, на твоја информација, не влегоа во финале нешто грешка си слушнал :)
Не знам зошто и Србија влезе кога имаше многу подобри песни од неа. На пример, попрво би ја пуштил Белорусија него нив. И настапот на Данска не ми беше лош, напротив песната ми се заврте во главата.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo and Saladin

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,796
1,153
29
Битола
Незнам во финале шо бараше Унгарија,Ерменија и Белгија за една од овие дефинитивно требаше да е Македонија, па и Белорусија.