Чет муабети (ти реков-ми рече)

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
@Electra чекај малку сеа. Чилдрен оф Бодом е блек. Кредл такоѓе. Дет и блек се ко Металика и Мегадет (Metallica likes death, Megadeth likes life :D) Фетус повеќе грајндкор отколку прав дет.

fun fact:
Инаку кога спомнав Мегадет првото име на Флојд било Meggadeath.
Во што секта ќе беше...ми снемува струја само колку да не ти пишам. :^)
Ам јас ко дет ги знам. (think) Tогаш, ко ќе мојш, праќај да чујам кои ти се смрт металики.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Во што секта ќе беше...ми снемува струја само колку да не ти пишам. :^)
Ам јас ко дет ги знам. (think) Tогаш, ко ќе мојш, праќај да чујам кои ти се смрт металики.
Дет:
Death - Pull the plug
Vader - Freezing moon
Cannibal Corpse - Make them suffer
Morbid angel - Heretic (full album)

Блекери тие горе што ги наведе ти (мада Бодом повеќе се мелодик отколку чист блек), Dimmu Borgir, Behemoth (не се`), Burzum, Gorgoroth, Enslaved... Пребарај по цевката ќе најдеш. Разликата меѓу дет, блек, мелодик блек итн. ќе ја најдеш сигурно : D
Дум метал е уште поразличен од сите овие, бавни рифови, дисторзии што креваат црева. Имаше зафрканции порано у друштво за како да бидеш дум тапанар зашто е ептен бавна музиката, - Удираш еднаш, завршуваш факултет и се враќаш да удриш пак. Пази сеа, се смета дека една песна од Битлси била прото-дум, па после Сабат, Електрик визард...
The Beatles - I want you (she's so heavy)
Electric Wizard - Funeralopolis
Crowbar - Symmetry in white
Isis - The tower (ова веќе накај слаџ забегува)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Глеј сеа, дозволено е со аргументи да се цитира и пак тука зборувате и после таа тема ќе се заборави, како и сите други.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп*

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
цццц човек да не смее да праша што апарат користиш... :zelen
Многу е просто бе орхидеја. Самиот наслов пишува Фотографираме на зададена тема. Башка за постирање „туѓи“ фотографии имаш мал милион веќе отворени теми (некои во 2Д уметност, некои во играчница. Не знам што би било проблемот малку да прочиташ пред да постираш слики.
Имаш ти проблем со мене Саладинчо, сакаш да се рчкаш.....а ти малку да не ме гледаш мене БИВА ЛИ !!???
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Глеј сеа, дозволено е со аргументи да се цитира и пак тука зборувате и после таа тема ќе се заборави, како и сите други.
Ами тука ме цитирал, тука вратив. Ги префрлив тие што може да се вметнат уз дискусија, препораките ги оставив. Ваљда 4+ заслужувам сега. :D
Дет метал бенд - Дет. :D:D:D
Го бришам дум, али деталикиве ми се тие...јок. (shake)
Моментот кога од фино музиче преминува во „пеење“:
G0qXi - Imgur.gif
Продолжува:
dqFwU1R.gif

Краен резултат:
m,.png

Nope....nope... :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Абе не се рчкаме ние, само си праиме муабет :zelen
Голема грешка си бил, ти несакаш да правиме моабет туку да наоѓаш замерки или просто кажано да се правиш паметен.;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Ами тука ме цитирал, тука вратив. Ги префрлив тие што може да се вметнат уз дискусија, препораките ги оставив. Ваљда 4+ заслужувам сега. :D

Дет метал бенд - Дет. :D:D:D
Го бришам дум, али деталикиве ми се тие...јок. (shake)
Моментот кога од фино музиче преминува во „пеење“:
Продолжува:

Краен резултат:

Nope....nope... :D
Шо знам, мене ме нервира скримањето кај блекерите, ама гролови и тоа моќни понекогаш сакам да слушам. Вкус си е вкус нема расправа околу тоа, муабетот ми беше повеќе околу разликите и зошто не треба да се ставаат во ист кош.

Поздрав од сектата:
:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra