Чет муабети (ти реков-ми рече)

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Епа таман да си го земеме овој да биде гласачко тело од Пустец за наредни избори.
Ќе му дадеме и субвенција за сопствен бизнис. Нека поправа шпорети и нека пишува бестселери ко Лајла Грејс и Коста Петров. Пример „Белешките на Бенџаман: Субвенција“ или „Се гледаме во Пустец“. Топ.
Кога начна веќе тоа, јас сум речиси сигурна дека баба ми, инаку почината во 2009, има гласано на последователните избори. (nod) Ја имало на список, као уште не била одјавена, а ни ние не сме им кажале пошто фамилијарно не одиме да гласаме, па не знаеле луѓето. Демек. Ко да не знам дека некаде постои список дека сите по ред имаме гласано.
И ете нова мистерија. За кого ли?
И уште една мистерија е како последниов период се појавија работни места за сите, меѓу кои последно беа ветени цели 150.000, што комотно покриваат 3-4 помали града, а пак невработеноста цвета. Мистерии ли се мистерии.

р.ѕ. To those concerned, мистерија е стварно, не политика. (nod)

Библиската земја е полна со такви мистерии, не само што покојните мистериозно се активираат за време на избори тука се и дежурните зомби и лицата без физичко тело кои се материјализираат само за да заокружат број на лифче.
Освен тоа, библиските земји се познати по тоа што имаат повеќе избирачи отколку раја која постојано живее таму. Познат е случајот со Садам Хусеин кој толку остварувал, барем градел нешто и роварел против Сорос што за него гласале 100,3% од избирачите...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Толку е клемпава што може сама да си шепне
#dambo
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Дневнику. Денес се осеќав тажно, депримирано и осамено, времиња не сум нашла време да се средам и решив да одам да скратам некој сантим од косата. Кога стигнав во салонот, на смена беше еден фризер.... Гледајќи го, сфатив дека животот може да биде и полош. Ми падна жал кога го гледав како задоволно се гледа во огледало, а толку лошо изгледа што дури две жени помислија дека е жена без шминка. До толку грд.
Нема гратис шишање за тебе!!