Чет муабети (ти реков-ми рече)

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
32
Western Sky, Land of Oz.
Иако профилот не е нов,отсега па натаму јас ќе ви пишувам.Може да се каже дека јас сум нова,иако профилот не е нов.Јас сум братучетката на таа што беше потпишана "Danish.Princess",а сега “Fashion.Lover“,по моја желба.Прво ќе се извинам во нејзино име ако ви згрешила нешто,зашто ја напаѓавте дека трола,дека лаже и ред други работи.Не,таа не лажеше,напротив се што кажува таа е вистина.Затоа не ја обвинувајте.А ако сакате нешто повеќе за мене да дознаете,можете само ПП да ми пишете.И за таа сликата што ја поставила заради која гарантирате дека лаже,таа е,а админката и е пријател на Фејсбук и кога сакала да ја стави нејзината слика,ја прашала,дали да пише дека е од Украина или од Македонија,таа рекла да пише дека е од Украина,заради тоа што таа страна и Грци ја лајкале,а кај Македонките пишува Македонија е Грчка,ете заради тоа.А за што сум дојдена навистина таа веќе ви кажа.
Eве доказ:
https://www.facebook.com/301352516802/photos/a.323366856802.183100.301352516802/10152472841786803/?type=3&src=https://scontent-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/10292140_10152472841786803_2962173157732223638_n.jpg?oh=f048fe1497e30853cdebc1ae11bec5d0&oe=557B48AE&size=960,714&fbid=10152472841786803
Не сакам да се карам,само сакам да не ја обвинувате,за ништо не е виновна таа.И за неа сега преку мене ќе дознаете.

Форумскиот мајстор за вакви работи да се обрати. Интересно, девојката од сликата ми е случајно колешка од факултет, а таа ниту живее во Данска, ниту е мажена и така натаму.
Коментирај што сакаш и пишувај што сакаш, секако имаш право да изјасниш (свој) субјективен став. Но не користи туѓи информации. Како би се чувствувала ти некој да злоупотребува твоја слика? Плус, казниво е со закон.
Ти давам најдобронамерен совет од свое, лично искуство. Нема да те одведе ама баш до никаде освен што ќе се повредиш самата себе и ќе прегазиш неколку добри луѓе во самиот процес.
 

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Форумскиот мајстор за вакви работи да се обрати. Интересно, девојката од сликата ми е случајно колешка од факултет, а таа ниту живее во Данска, ниту е мажена и така натаму.
Коментирај што сакаш и пишувај што сакаш, секако имаш право да изјасниш (свој) субјективен став. Но не користи туѓи информации. Како би се чувствувала ти некој да злоупотребува твоја слика? Плус, казниво е со закон.
Ти давам најдобронамерен совет од свое, лично искуство. Нема да те одведе ама баш до никаде освен што ќе се повредиш самата себе и ќе прегазиш неколку добри луѓе во самиот процес.

Јас не знам тоа која ти е случајно колешка од факултет,можеби сум се препознала,не те познавам и не знам кај си студирала,можеби си во право,па .Аха,поточно јас ја ставив сликата чудејќи се од каде тоа дека е од Украина,затоа што и братучетка ми го користеше овој профил до денес,таа многу личи на неа,само малку различности има од неа.Немав лоша намера,немав намера да злоупотребувам туѓи слики,знам дека некој од вас прашуваше за неа како изгледа,па затоа ставив слика,за да имате претстава.Зашто и таа носи такви работи како таа на сликата.Сега си признавам дека и јас сум малку виновна што добила казнени поени,сакав да ја заштитам едноставно.Знам дека ни ти немаш лоша намера,затоа можеби сум се препознала и секогаш некој ќе помешам со некој друг.И сфаќам дека советот ти е добронамерен.Бидејќи сум помала цели 10 од братучетката која до денес го користеше профилот,можете да ми објасните што треба да правам,бидејќи јас не сум искусна многу со форумите.Искрено немав лоша намера и на никого не му мислам лошо.Така да не ја ставила таа сликата.Не сакам за неа да се пишуваат лоши работи,па сакав да ја заштитам.Сигурно сум се препознала и сум се излажала.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
....

Бидејќи сум помала цели 10 од братучетката која до денес го користеше профилот,можете да ми објасните што треба да правам,бидејќи јас не сум искусна многу со форумите.Искрено немав лоша намера и на никого не му мислам лошо.Така да не ја ставила таа сликата.Не сакам за неа да се пишуваат лоши работи,па сакав да ја заштитам.Сигурно сум се препознала и сум се излажала.
Како за почеток не објавувај јавно „докази“ од фотографии дека личноста си ти. И да си, и да не си, ирелевантно е веќе. Ако сакаш да придонесеш за добро на форумот, дискутирај на темите кои се отворени или отвори некоја нова. Споделувањето јавно на приватни податоци е непрепорачливо баш поради тоа што погоре го пиша @Luckky. Поздрав и секое добро.

До другите, остајте нека пишува по темите. Здодевно е веќе да се повторувам, никој од нас тука не е повреден од нејзините мислења макар и ако се има заклучок дека не се вистинити. Се` додека е лично нејзино мислење и не ве тангира вас, не и` реплицирајте освен ако сте во контекст со темата.
@Outrider, да беше ти во црна ружа, не ремет, рекет ќе јадеше (no pun intended :zelen )
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Како за почеток не објавувај јавно „докази“ од фотографии дека личноста си ти. И да си, и да не си, ирелевантно е веќе. Ако сакаш да придонесеш за добро на форумот, дискутирај на темите кои се отворени или отвори некоја нова. Споделувањето јавно на приватни податоци е непрепорачливо баш поради тоа што погоре го пиша @Luckky. Поздрав и секое добро.

До другите, остајте нека пишува по темите. Здодевно е веќе да се повторувам, никој од нас тука не е повреден од нејзините мислења макар и ако се има заклучок дека не се вистинити. Се` додека е лично нејзино мислење и не ве тангира вас, не и` реплицирајте освен ако сте во контекст со темата.
@Outrider, да беше ти во црна ружа, не ремет, рекет ќе јадеше (no pun intended :zelen )

Сите се плашат од црна ружа, никој не се осмелува да ремети :cool:
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Сите се плашат од црна ружа, никој не се осмелува да ремети :cool:
Се откри мистеријата
изгледа станува збор за сијамски близначки до вчера ни пишувала едната сега другата
ете гледаш ти се исполни желбата да си најдеш таква а да не е од црна ружа
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Се откри мистеријата
изгледа станува збор за сијамски близначки до вчера ни пишувала едната сега другата
ете гледаш ти се исполни желбата да си најдеш таква а да не е од црна ружа

Да ама јас сакам физички сијамски близначки едно тело две глави, како шо е редот....оваа ќе да е една глава неколку особи внатре во умот:zelen
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Во некоја смисла е ок да се остави раја да си прави филмови по виртуелниот свет, како си патува во Прага или каде и да беше... на тој начин форумот добива и терапевтска димензија, како бесплатен психолог нешто...good guy crnobelo forum :zelen