Сакам да кажам/Сакам да прашам

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Колку беше зачленување во биб. Браќа Миладиновски? 250 ден.? И само лична треба да се однесе? Ти ја прават на лице место некако или треба да чекаш денови да поминат? Него, дали има покласична литература? Има дела од автори како Џорџ Орвел, Албер Ками, Филијам Фокнер, Џејмс Џојс, Ниче, Чарлс Дикенс, Достоевски, Хантер С. Томпсон, Џон Стајнбек, Џек Керуак и слични?
Горе доле скоро во сите библиотекои е исто
цената е 250 ден. а членската картица ти ја прават и даваат за пет минути
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Колку беше зачленување во биб. Браќа Миладиновски? 250 ден.? И само лична треба да се однесе? Ти ја прават на лице место некако или треба да чекаш денови да поминат? Него, дали има покласична литература? Има дела од автори како Џорџ Орвел, Албер Ками, Филијам Фокнер, Џејмс Џојс, Ниче, Чарлс Дикенс, Достоевски, Хантер С. Томпсон, Џон Стајнбек, Џек Керуак и слични?

Јас сум член во ББМ и да годишна членска картичка е 250ден, а секое изнајмување на книга е +15ден. Е сега, јас сум член веќе осум години во онаа библиотека кај градежен ( а мислам картичката важи за секоја градска библиотека браќа Миладиновци) и од изборот на книги кој е понуден сум задоволна. Мнозинството автори кои ги наброја ги имаат, но често бројот на примероци од некоја книга е мал и изнајмен па треба да чекаш да ја вратат баш таа книга што ја сакаш. Тоа не е толку страшно бидејќи во меѓувреме ќе читаш друго и решен проблем : )
Освен оваа покласичнава литератур имаат и многу белетристички наслови ако си заинтересирана. Лично јас, читам од се по малку па затоа тврдам дека го имаат и Ниче и Толстој и Ками и Достоевски и Хемингвеј и плус Мисо, Коелјо и слично :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Колку беше зачленување во биб. Браќа Миладиновски? 250 ден.? И само лична треба да се однесе? Ти ја прават на лице место некако или треба да чекаш денови да поминат? Него, дали има покласична литература? Има дела од автори како Џорџ Орвел, Албер Ками, Филијам Фокнер, Џејмс Џојс, Ниче, Чарлс Дикенс, Достоевски, Хантер С. Томпсон, Џон Стајнбек, Џек Керуак и слични?
sega e 300 den. Izborot e toj kako sto pisaa, ama cenata ja krenaa malce.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Колку беше зачленување во биб. Браќа Миладиновски? 250 ден.? И само лична треба да се однесе? Ти ја прават на лице место некако или треба да чекаш денови да поминат? Него, дали има покласична литература? Има дела од автори како Џорџ Орвел, Албер Ками, Филијам Фокнер, Џејмс Џојс, Ниче, Чарлс Дикенс, Достоевски, Хантер С. Томпсон, Џон Стајнбек, Џек Керуак и слични?
Ако прв пат се зачленуваш,тогаш имаш попуст.А ако ја обновуваш членската картичка,тогаш ти е 300.
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
@Saladin Пд кога поскапеле бе? Цццц
Јас ја обновув пред некој месец и толку беше... А за попуст при прво зачленување не сум слушнала. И да одма јха добиуваш члкенската :)
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Абе знаете што приметив ? Со принцезава наша на бел коњ ( упс, бело магаре мислев :D ) се размрда форумов малце :D на секој рефреш гледам по некое известување
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ditto+Maker

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Абе знаете што приметив ? Со принцезава наша на бел коњ ( упс, бело магаре мислев :D ) се размрда форумов малце :D на секој рефреш гледам по некое известување
Ти текнува на темата Што му фали на форумов?
Еве што му фалело да се зголеми активноста.:zelen
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
7 и 15 сабајле, седам и гледам видеа од Киану Ривс и Сандра Булок како суптилно се сакаат на Јутуб...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
sega e 300 den. Izborot e toj kako sto pisaa, ama cenata ja krenaa malce.

Хммм, се двоумам сега. Не верувам дека ќе читнам повеќе од 2-3 книги во месецот, па не знам дали ми се исплати зачленување. А баш разгледав по странине мојакнига/најдникнига/ислично и гледам доста книгички од тие автори ги има и као демек сега се на попуст (горе-доле повеќето се по 150 ден.). Реално, поисплатливо е да си ги купи човек. (wasntme) Ај ќе размислам...