Чет муабети (ти реков-ми рече)

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Мене ова некако ми изгледа многу неорганизирано. Не знам зошто ама имам некој осјечај дека ќе биде тапа :(
Најверојатно затоа што првата сезона беше толку неиспланирана, толку лоша...
Ако сакат да го привлечат моето внимание, ќе треба да се исполнат следниве услови
1) Да бидат две вечери (i'm talking about the live shows), на крај краишта може и една, ама АКО пејат заедничка песна сите натпреварувачи на почетокот
2) Да го воведат таканареченото тhe six-seat challenge
3) Ако Емина е стварно во жири, се моле помалку да се лигаве кога нејзин натпреварувач ќе биде во последните двајца
4) Подобри сценски настапи (секогаш сум за подобар сценски настап отколку лелеменаежи пеење :kafe)
5) САКАМЕ ПОДОБРИ ГРУПИ БИДЕЈЌИ ОНИЕ ОД ПРВА СЕЗОНА БЕА ЗА НИКАДЕ ...
6) Од кај нашиве нови правила па пет финалисти? Се знае, финалисти се секогаш тројца, на никој Х Фактор до сеа немало пет финалисти. Оф, заборавив, немале средства па убрзале работата. Епа не! И без враќање на кандидати од минатото. Бројот на кандидати си е или 16 или 12. Нема трето |-( Може претерувам, ама сакам организираност.
Обично секогаш навивам за група кога се во прашање странските Х-Фактори, кај нас групите беа катастрофа.
А да, сигурно сум заборавил нешто ама ќе се надополнам.
Прашање за крај: Зошто не ги објавија резултатите од првата сезона? Колку убаво на другиве Х-Фактори си пише кој колку гласа од публиката имал во секој лајв шоу. Да не матат нешо овие нашиве :^)
Што е six-seat challenge? Не се лутете сите кои го читате ова, прашувам дека сакам да знам.;)
Ако мене ме прашуваш, не знам дали воопшто и има наши во Х фактор.:|
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Што е six-seat challenge? Не се лутете сите кои го читате ова, прашувам дека сакам да знам.;)
Ако мене ме прашуваш, не знам дали воопшто и има наши во Х фактор.:|
Наши ги сметам и нашиве соседи :zelen
Иначе, six-seat challenge е уствари после bootcamp-от, откако ќе изберат таму незнам колку и им ги кажуват на жирито кој на кој ќе им биде ментор и тогаш одбраните пејат пред публика и жири и овие како еден по еден пејат му викат седи на столче (има 6 столчиња) и кога ќе нема празно столче, судијата може да скорне некого то ест да го исфрли од натпреварувањето и на негово место да седне некој друг. Не знам колку убаво ти објаснав, ако знаеш англиски еве, подобро звучи на англиски, еве ти извадок од официјалната страна на Х-фактор:
The six-seat challenge involves successful contestants being offered one of "six seats", representing places at the judges' houses stage of the competition. However, if a judge had already chosen six acts for their category, they could replace them if they preferred a later act. This was a controversial input to the series as many were disappointed to see acts sent home in such a harsh way.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ditto+Maker

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Наши ги сметам и нашиве соседи :zelen
Иначе, six-seat challenge е уствари после bootcamp-от, откако ќе изберат таму незнам колку и им ги кажуват на жирито кој на кој ќе им биде ментор и тогаш одбраните пејат пред публика и жири и овие како еден по еден пејат му викат седи на столче (има 6 столчиња) и кога ќе нема празно столче, судијата може да скорне некого то ест да го исфрли од натпреварувањето и на негово место да седне некој друг. Не знам колку убаво ти објаснав, ако знаеш англиски еве, подобро звучи на англиски, еве ти извадок од официјалната страна на Х-фактор:
The six-seat challenge involves successful contestants being offered one of "six seats", representing places at the judges' houses stage of the competition. However, if a judge had already chosen six acts for their category, they could replace them if they preferred a later act. This was a controversial input to the series as many were disappointed to see acts sent home in such a harsh way.
Ти благодарам за објаснувањето. Го прочитав и твоето на македонски и тоа на англиски и јасно ми е. Уште еднаш фала.(y)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

-•Lil Lamb•-

Баниран
27 февруари 2012
74
49
318
32
Ќе се расипе со сончогледов, само маслиново и тоа стрикно 2-3 капки.

Иначе нема кај мене да ти успее тролањето. Секое добро.
Во ред, како и да е. Не те разбрав баш што се обидуваш да ми кажеш, а и нема врска.
 

-•Lil Lamb•-

Баниран
27 февруари 2012
74
49
318
32
Се обидувам да кажам дека тролаш, се зафркаваш, пишуваш глупости и се дрогираш. Ете тоа.
Кажи ми една глупост што сум ја напишала на форумов, а тоа да нема врска и да не ми е логичен муабетот со темата?!
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Ти благодарам за објаснувањето. Го прочитав и твоето на македонски и тоа на англиски и јасно ми е. Уште еднаш фала.(y)
Абе нема проблем, само не ми кажа, ти изгледа интересно или да? :zelen
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Тебе само будали ти се вртат вглава....ЕЕЕј АНГЕЛ ми доаѓа,читај убаво или скриј се негде и не се појавувај:ninja
Па тоа те прашувам. Која е таа будала што ја нарекуваш ангел? Зар има некој кој специјално за тебе се појавува?